Виконувач обов’язків прем’єра Гаїті подав у відставку

Джерело: Reuters

Виконувач обов’язків прем’єр-міністра Гаїті Аріель Генрі планує піти у відставку. За планами, він це зробить щойно буде сформована перехідна рада і призначена тимчасова заміна.

Тимчасова рада керуватиме країною після вбивства її останнього президента у 2021 році.

“Уряд, який я очолюю, піде у відставку відразу після створення (перехідної) ради. Я хочу подякувати гаїтянському народу за надану мені можливість. Я прошу всіх гаїтян зберігати спокій і робити все можливе, щоб мир і стабільність повернулися якомога швидше”, – заявив Генрі.

Під час правління Генрі, озброєні банди значно збільшили своє багатство, вплив і контроль над територією. Їхні дії змусили його вирушити до Кенії наприкінці лютого, щоб заручитися її підтримкою для місії безпеки, яка здійснюється під егідою ООН з метою допомоги поліції.

Проте відсутність Генрі призвела до загострення конфлікту, і він опинився на американській території Пуерто-Ріко, коли регіональні лідери закликали до швидкої зміни у владі.

Високопоставлений американський чиновник повідомив, що Генрі може залишатися у Пуерто-Ріко або подорожувати в інші країни, проте повернення додому стане можливим лише у випадку покращення безпекової ситуації на Гаїті. Рішення про відставку було ухвалено в п’ятницю, 8 березня.

До суду скерували справу 21-річної громадянки України, котру звинувачують у вербуванні жінок у Харкові для сексуальної експлуатації в Німеччині. За даними слідства, вона діяла у змові з іншими особами та використала вразливий стан потерпілих.

В Росії зростають витрати на утримання військових та вербування нових контрактників для війни проти України. Очікується, що цьогоріч з бюджету РФ витратять на це понад 4 трильйони рублів.

У Франції внаслідок нападу бджолиного рою постраждали 24 людини, з них троє опинились у лікарні у важкому стані.

В четвер, 10 липня, державний секретар США Марко Рубіо зустрівся з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим.

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.