Путін планує провести кадрові зміни в уряді РФ після виборів – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
За даними ЗМІ, президент РФ Володимир Путін планує кадрові зміни в уряді, тому чинна еліта бореться за те, аби залишитись поруч із президентом під час його нового терміну.
Зазначається, що Путін прагне оточити себе виключно тими людьми, які підтримують продовження війни проти України.
Зміни в уряді можуть стати першими після 2020 року. На цей час у Кремлі ще не сформували список осіб, яких буде звільнено, і хто обійме їхнє місце. Водночас наголошується, що принаймні кілька потенційних змін буде, оскільки Путін прагне оновити свою команду.
Політична та бізнес-еліта РФ непокоїться через перестановки в уряді.
“Для Кремля важливо подати сигнал про ротацію, і потрібна свіжа кров”, – сказав Михайло Виноградов, голова фонду “Санкт-Петербургська політика”.
Він зауважив, що очікування змін виникають навколо всіх посад, додавши, що рівень спекуляцій щодо того, хто може бути переміщений, ризикує відвернути вище керівництво від розв’язання військових питань.
Хоча в уряді можуть з’явитись нові імена та обов’язки, немає жодних ознак того, що Путін планує змінити напрям політики у своїй конфронтації зі США та Європою щодо України.
Востаннє Путін змінив уряд у 2020 році, усунувши з посади прем’єр-міністра експрезидента Дмитра Медведєва та призначивши натомість колишнього голову податкової служби Михайла Мішустіна.
За даними джерел, офіційні особи очікують, чи вдасться Сергію Лаврову, якому цьогоріч виповниться 74 роки, зберегти посаду глави МЗС РФ, яку він обіймає протягом 20 років.
Також уважно стежитимуть за долею 68-річного міністра оборони Сергія Шойгу, який обіймає свою посаду з 2012 року.
Крім того, знову з’являються припущення щодо керівництва Банку Росії, який очолює Ельвіра Набіулліна. Набіулліна, яка обіймала цю посаду з 2013 року, намагалася піти у відставку після початку повномасштабного вторгнення, але Путін наполягав, щоб вона залишилася на своїй посаді.
Наближені до Кремля люди досі вважають її відставку малоймовірною.
“Ходить багато чуток про її звільнення”, – сказала Тетяна Станова, засновниця політичного консалтингу R.Politik і старша наукова співробітниця Євразійського центру Carnegie Russia.
У той час, як Набіулліна допомогла забезпечити, щоб російська економіка пережила санкції, Путін може захотіти “когось, хто поділяє його бачення”, – сказала Станова.
- Глава РФ Володимир Путін, ймовірно, відправив у відставку головнокомандувача військово-морським флотом РФ адмірала Миколу Євменова. Зауважується, росіяни вже втратили 30% свого флоту під час повномасштабної війни.
27 липня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, під час якої зокрема обговорив законопроєкт, котрий гарантує незалежність та ефективність антикорупційних органів.
Міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев повідомив, що цього року щонайменше шість областей потерпають від наслідків посухи.
27 липня президент Володимир Зеленський підписав закон про реформу Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.