«Ми згаяли ще один рік»: нардепка Совсун про утиски ЛГБТ-спільноти в Україні

Джерело: Інна Совсун/Facebook

Авторка законопроєкту “Про інститут реєстрованих партнерств”, депутатка Інна Совсун заявила, що “ЛГБТ-спільнота в Україні, військові та цивільні, досі не мають рівних прав з гетероceкcyaльними українцями та українками”.

За її словами, вже пройшов рік від моменту реєстрації законопроєкту, однак представники ЛГБТ-спільноти в Україні все ще зазнають утисків. Зокрема Совсун поділилася історіями зі сторінки “Військові ЛГБТ+”.

“Мене звати Марія Воля. Мені 30 років, я лесбійка. Я з Маріуполя. Молодша сержантка (командирка міномета). 23 батальйон, 56-та бригада… Коли я вийшла з Маріуполя, зазнавши поранення, в мене наче перемкнувся якийсь тумблер і я зрозуміла, що більше не можу і не хочу в собі ховати свою ж орієнтацію… Для мене важливим є можливість партнерства в Україні, бо я маю право на те, щоб любити того, кого я хочу любити, і хочу мати право так само, як і гетеросексуали, колись одружитися зі своєю коханою людиною. Я хочу мати право вибирати, я хочу відчувати себе вільною”, ‒ написала вона.

Свою історією також розповів Максим на псевдо “Професор”.

“Я гей з самого малечку! Я солдат контрактної служби в 3-ій танковій роті, навідник танку. Моя строкова служба почалася восени 2021 року, у 22 році підписав контракт і був на захисті Києва та області. Був в Бучі, виконував зачистки та рятувальні операції. У 23 році я перевівся в іншу частину, де я і зараз служу, брав участь в бойовому розпорядженні під Бахмутом, неподалік Часового Яру… Зараз мені 21 і я маю хлопця, якого я кохаю і вже заручений! Його звати Олександр, йому 18, він родом з Маріуполя, виїхав з окупації”, ‒ розповів він.

Водночас Максим додав, що побратими з підрозділу знають про його орієнтацію.

“У підрозділі знають 6 побратимів, що я гей, вони поставилися до цього нормально і адекватно! Було багато питань, на які в мене були відповіді, тому я їм все пояснив. Зараз вони мене підтримують і розуміють! Тому я дуже хочу, щоб в Україні нарешті легалізували закон про ЛГБТ+ партнерства! Це відкриє можливість узаконити зі своїм партнером, коханим, другою половинкою, свій сімейний стан і бути законно разом, на рівних правах з усіма громадянами!” ‒ зазначив він.

Своєю чергою, Совсун наголосила, що “ЛГБТ-люди воюють на різних напрямках, в різних підрозділах ЗСУ та Нацгвардії”.

Вона пояснила, що в законопроєкті №9103 “немає нічого екстраординарного та екзотичного” ‒ він просто допоможе одностатевим парам визначити взаємні права та обов’язки, питання володіння майном, спадку, соціального захисту, прав у разі смерті чи зникнення партнера чи партнерки.

“Законопроєкт вже отримав схвалення 4 комітетів Верховної Ради, а далі “завис”. Мені шкода, якщо комусь у парламенті здається, що військові мають вагон часу, і з партнерствами можна зачекати. Та частина ЛГБТ-військових може просто не дожити до того дня, коли зможе узаконити стосунки з коханою людиною. Це вже відбувається. Частина ЛГБТ-військових загинула на фронті, так і не здійснивши камінг-аут або не узаконивши стосунки з коханою людиною”, ‒ зауважила вона.

Внаслідок масштабної схеми вирубки лісів на території Лазещинського лісництва, яке є філією “Ясінянське лісомисливське господарство” ДП “Ліси України” довкіллю завдано збитків на 55,8 млн гривень. Посадовцю філії оголосили підозру.

Біля Офісу президента ввечері 22 липня спалахнули протести після того, як влада Україна зробила крок до послаблення антикорупційного агентства. Опоненти вважають це найрадикальніший із низки нещодавніх кроків, спрямованих на концентрацію влади у руках Володимира Зеленського та придушення критики його адміністрації.

Ввечері 22 липня президент Володимир Зеленський підписав закон №12414, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.

Працівники Національного антикорупційного бюро та Спеціальної антикорупційної прокуратури прокоментували численні акції протести у низці міст після ухваленням Верховною Радою поправок до законопроєкту №1244, що фактично нівелюють незалежність НАБУ та САП.