Французький бізнес готовий інвестувати у відновлення України
Джерело: Мінекономіки
За результатами зустрічі заступника міністра економіки України Олексія Соболева з гендиректором з глобальних справ Міністерства Європи та закордонних справ Франції Орельєном Лешевальє та послом Франції в Україні Гаелем Весьєром стало відомо, що французький бізнес готовий інвестувати у відновлення України.
Під час зустрічі сторони обговорили пріоритетні завдання для розвитку української економіки, механізми стимулювання інвестицій та перспективи збільшення присутності французького бізнесу в Україні.
Крім того, Олексій Соболев представив 11 пріоритетних завдань для розвитку економіки України. Серед яких зокрема пошук механізму конфіскації заморожених російських активів та спрямування їх на підтримку економіки України, збільшення експортних можливостей, в тому числі через розширення програм страхування суден.
Серед ключових завдань також збільшення локалізації власного виробництва, що сприятиме зростанню стійкості економіки і податкових надходжень до бюджету, розвиток оборонної промисловості, нарощування енергогенеруючих потужностей, зруйнованих через ракетні обстріли.
Співрозмовники також обговорили питання залучення інвестицій у відновлення та розвиток України і страхування воєнних ризиків.
Французька сторона висловила зацікавленість у спільній роботі над програмами стимулювання повернення та перенавчання тимчасово переміщених осіб, а також у збільшенні присутності свого бізнесу в Україні, зокрема в енергетичній сфері, видобутку критичних матеріалів, та готовність підтримати заходи для страхування експорту французьких компаній в Україну.
Окрім того, нині між Україною та Францією опрацьовується питання створення спеціального фонду для стимулювання інвестицій та налагодження співпраці з Французьким агентством розвитку.
- З початку повномасштабної війни Франція підготувала майже 10 тисяч українських армійців. Крім постачання зброї та військової техніки, Франція підтримує Київ через навчання українських військових, підвищуючи їхні навички відповідно до потреб, щоб вони могли продовжувати захищати свою територію від росіян.
- Президент Франції Емманюель Макрон у вівторок, 5 березня, заявив, що союзникам України час активізуватися й “не бути боягузами”.
- Інженер-генерал з озброєння та голова Фонду підтримки України Жан-Франсуа Док під час зустрічі української та французької делегацій у Києві заявив, що Франція збільшить постачання боєприпасів до України у 2024 році.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.