Макрон закликав союзників України не бути «боягузами»

Джерело: Reuters

Президент Франції Емманюель Макрон у вівторок, 5 березня, заявив, що союзникам України час активізуватися й “не бути боягузами”.

“Ми, безумовно, наближаємось до моменту в нашій Європі, коли буде доречно не бути боягузом”, – сказав Макрон французьким емігрантам, які проживають у Празі.

Говорячи про вторгнення Росії в Україну, Макрон заявив, що Франція та Чехія “добре усвідомлюють, що війна знову на нашій землі [в Європі], що деякі держави, які стали нестримними, щодня поширюють свою загрозу нападу на нас ще більше, і що нам доведеться жити відповідно до історії та мужності, якої вона вимагає”.

Очікується, що під час візиту в Празі Макрон також обговорить підтримку планів, оголошених минулого місяця Чеською Республікою за підтримки Канади, Данії та інших, щодо фінансування швидкої закупівлі сотень тисяч боєприпасів із третіх країн для відправлення в Україну.

Нагадаємо, що Макрон зазнав негативної реакції багатьох західних союзників після того, як він відкрито обговорив ідею відправки західних військ в Україну на конференції з питань України в Парижі 26 лютого.

У мережі поширився інтернет-тренд щодо приручення домашніх тварин — до нього долучилися й українські військові. Наприклад, користувачка @wikentiyax розповіла про долю кота, якого назвали Паладін.

Станом на 20 травня Сили оборони України контролюють Вовчанськ (Харківська область) приблизно на 60%. Водночас російські військові не припиняють штурмувати місто, зазначив заступник голови Харківської ОВА Роман Семенуха.

Джерело: InformNapalm  InformNapalm продовжує проводити розслідування на основі даних, отриманих від хактивістів групи “Кібер Спротив”,…

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін прокоментував поточну ситуацію на фронті.

Продовольчий гігант Danone повідомив, що завершив продаж своїх активів та виходить з російського ринку, на який припадало близько 5% світових продажів компанії і де працював понад 30 років.