Надсилайте зброю, а не солдатів: реакція лідерів ЄС на ідею про введення військ в Україну
У понеділок, 26 лютого, президент Франції Емманюель Макрон заявив, що “не можна виключати відправлення західних військ в Україну”. Його коментарі викликали швидку реакцію різних лідерів.
НАТО: офіційний представник НАТО сказав, що “немає планів” розгортати бойові війська в Україні. Він заявив, що разом зі своїми союзниками альянс вже надає “безпрецедентну військову підтримку” та продовжуватиме підтримувати Україну.
Німеччина: канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що на зустрічі країни погодилися, що “на українській землі не буде жодних сухопутних військ, жодних солдатів, яких туди надсилатимуть європейські країни чи країни НАТО”.
Словаччина: прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо попередив, що пропозиції західних держав направити війська в Україну призведуть до “значної ескалації напруженості”. Він додав, що його уряд “ніколи не погодиться відправити словацькі війська на війну в Україні”.
Польща: прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що країна “не розглядає можливість надсилання наших солдатів в Україну”, але зазначив, що країна має допомогти Україні захиститися від російського вторгнення.
“Польща не планує вводити свої війська на територію України. Я думаю, що не варто сьогодні спекулювати, чи будуть обставини, які можуть змінити цю позицію”, – сказав він.
Чехія: прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала заявив, що його країна не розглядає варіанта введення своїх військ в Україну.
“Я переконаний, що ми повинні розвивати шляхи підтримки, якими ми йдемо після агресії Росії. Я вважаю, що нам не потрібно відкривати якісь інші методи чи шляхи”, – сказав Фіала.
Угорщина: міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна не готова відправляти в Україну ні зброю, ні військових.
“Війну потрібно закінчити, а не поглибити та розширити”, – зазначив він.
Велика Британія: прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак заявив, що не планує розгортати війська в Україні.
“Крім невеликої кількості персоналу, який ми маємо в країні, який підтримує ЗСУ, у нас немає жодних планів щодо широкомасштабного розгортання”, – сказав речник прем’єр-міністра Великої Британії.
Іспанія: речниця уряду Пілар Алегрія заявила, що Іспанія не погоджується з цією пропозицією, і допомога Україні повинна бути обмежена зброєю.
“Єдність була і є найефективнішою зброєю, яку має Європа, щоб протистояти нападу Путіна”, – сказала вона.
США: офіційний представник Білого дому заявив у понеділок, що Сполучені Штати не планують вводити війська в Україну.
- 26 лютого президент Франції Емманюель Макрон повідомив про спільне усвідомлення європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки.
У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.
У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.
У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.