Франція спорядить Україні 100 дронів Delair — глава Міноборони

Джерело: Себастьян Лекорню/X

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.

Французькі дрони планують постачити вже цього літа.

Завдяки інноваційній програмі Франція замовляє у Delair 100 боєприпасів з дистанційним керуванням, які надійдуть до України цього літа, — зазначив Лекорню.

Загалом Франція планує замовити виробництво 2 тисяч безпілотників для потреб французьких військ та України.

Зауважимо, у 2023 році Франція передала ЗСУ понад 150 безпілотників компанії Delair. Тоді Лекорню наголосив, що компанія Delair і її генеральний директор є “конкретним прикладом прихильності Франції підтримці України”.

Зауважується, що Україна самостійно обрала модель безпілотника, тоді як уряд Франції профінансував виробництво.

Delair, як один з провідних світових виробників дронів, пропонує БПЛА з нерухомим крилом по всьому світу з 2011 року. Компанія пропонує своїм клієнтам безпілотники DT46, DT26 Line та UX11.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.