У Києві побили хлопця через толерантність до ЛГБТ: поліція побоялась затримати нападників
Джерело: Правозахисний ЛГБТ-центр “Наш світ”/Instagram
У Києві група чоловіків напала на хлопця через його толерантне ставлення до ЛГБТ-спільноти.
Інцидент стався 8 березня в одному зі столичних парків. Поліціянти, що прибули на місце події, не наважились затримати нападників.
За словами хлопця, він відпочивав із друзями у парку, коли до нього підійшов невідомий із сусідньої компанії і запитав хлопця: “Ти підтримуєш п*дарів?”.
У відповідь хлопець сказав, що “йому нецікаво, чим займаються інші люди”, і що “кожен вирішує сам”. Після цього нападник ударив його в голову, а потім повалив на землю. Згодом до хлопця наблизилися інші чоловіки з тієї компанії.
Подруга потерпілого викликала поліцію та знімала на телефон все, що відбувалося.
Одначе, поліціянти, що прибули на місце події за викликом, не наважились затримати нападників, які переважали їх за кількістю.
“От їх багато, а нас лише троє, хай собі йдуть”, – сказали правоохоронці подрузі потерпілого.
За словами потерпілого, далі група нападників, чіплялася до інших відвідувачів парку з таким самим запитанням, напавши ще на одного хлопця.
На думку потерпілого, компанія належала до “певного угруповання”, оскільки вони мали конкретну позицію, що ЛГБТ – це зло, а за пів години до нападу вони вигукували нацистські лозунги.
Потерпілий хлопець подав заяву про злочин до поліції, вказавши на мотив нападу за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.
Зокрема, правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ” звернувся до уповноваженого з прав людини Дмитра Лубінця з проханням взяти на особистий контроль цю справу.
Речник поліції Києва Дмитро Грищенко в коментарі hromadske підтвердив, що за цим фактом справді відкрите кримінальне провадження за статтею 125 Кримінального кодексу України, тобто за умисне легке тілесне ушкодження. Це карається штрафом до 850 гривень або громадськими роботами на строк до 200 годин, або виправними роботами до одного року. Правоохоронці дали потерпілому направлення на судово-медичну експертизу.
- Авторка законопроєкту “Про інститут реєстрованих партнерств”, депутатка Інна Совсун заявила, що “ЛГБТ-спільнота в Україні, військові та цивільні, досі не мають рівних прав з гетероceкcyaльними українцями та українками”.
- За даними звіту правозахисного ЛГБТ-центру “Наш світ” про соціальне, правове й політичне становище ЛГБТК+ людей у 2023 році, в Україні зростає позитивне ставлення до ЛГБТК+ спільноти.
- Український співак та лідер гурту “Воплі Відоплясова” Олег Скрипка заявив, що фемінізм та ЛГБТ-спільнота заважають людству “розпліднюватися”.
Переговори між Іраном і США щодо ядерної програми “зайдуть у глухий кут”, якщо Вашингтон і надалі вимагатиме повного припинення збагачення урану. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Ірану Маджид Тахт-Раванчі.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах ЗСУ мобільний вогнеметний ударний комплекс KRAMPUS українського виробництва, призначений для виконання штурмових та оборонних завдань. Комплекс витривалий та має канали управління, стійкі до РЕБ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 травня. Від початку доби зафіксовано 156 бойових зіткнень.
Президент Росії Володимир Путін може становити ще більшу загрозу для Європи після завершення війни проти України. Про це заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур.
Кабінет Міністрів затвердив новий порядок, котрий дає можливість включати періоди офіційної роботи за кордоном для визначення права для призначення пенсії за віком. Відтепер це стосується і періодів роботи у країнах, з якими Україна не має відповідних міжнародних угод.