«Імперіалістичні амбіції РФ переживуть Путіна» — глава МЗС Латвії про небезпеку від Росії
Джерело: The Telegraph
Міністр закордонних справ Латвії Кріш’яніс Каріньш вважає, що після того, як Володимир Путін залишить політичну сцену — імперські претензії Росії, що нині стали руйнівними для України, і надалі будуть становити загрозу для Європи.
“Європі доведеться мати справу з небезпечною Росією на довгий час, а імперіалістичні амбіції РФ переживуть Путіна”, — вважає глава МЗС.
Каріньш також зазначив, що з погляду НАТО, Європі ще довго доведеться мати справу з проблемною та небезпечною РФ.
“Навіть після закінчення цієї війни – а всі війни зрештою закінчуються – ми все одно матимемо проблему у РФ, яка не буде безпосередньо пов’язана з правлінням Путіна”, — додав Каріньш.
За словами міністра, смерть Олексія Навального та маніпулятивні президентські вибори у Росії лише підкреслюють цей факт. Він стверджує, що в Росії немає жодних ознак появи лідера, що підтримує просвітницькі та ліберальні ідеї.
Каріньш підкреслює, що постійна загроза зі сходу потребує від НАТО сильної та прозорої політики стримування. Він також наголошує, що хоча країни Балтії не є наступною метою, якщо Росія нападе на будь-яку з них — це буде рівносильним вторгненням в НАТО.
- Президент Чехії Петр Павел заявив про неприпустимість нав’язування Росією потенційних умов припинення вогню у війні, оскільки країна є агресором.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.
У найближчі щонайменше шість місяців про вибори в Україні можна забути через зламані реєстри, вважає експертка з питань PR-комунікацій виборчих та політичних технологій Ольга Лень.