НАТО та Україна розпочинають масштабну перевірку оборонних закупівель
Джерело: пресслужба НАТО
Цього тижня у Люксембурзі відбудеться конференція, яка знаменує новий етап у партнерстві НАТО з Україною. Делегати сторін зустрінуться, аби обговорити модернізацію процесів оборонних закупівель в Україні, щоб зробити їх “швидшими, стійкішими та прозорішими”.
Конференцію відкриє Стейсі Каммінгс, генеральна директорка Агентства НАТО з підтримки та закупівель. Серед спікерів – заступник міністра оборони України Дмитро Клименков і Том Гофус, помічник Генерального секретаря НАТО з питань операцій.
Удосконалення оборонних закупівель залишається пріоритетом для України, і НАТО прагне допомогти процесу, щоб забезпечити його відповідність найкращим практикам Альянсу. НАТО продовжуватиме максимально підтримувати Україну на кожному етапі, — зазначили у повідомленні.
Огляд стратегічних оборонних закупівель між НАТО та Україною є частиною Комплексного пакету допомоги Альянсу – ініціативи, започаткованої у 2016 році для підтримки спроможності України зміцнювати власну безпеку та впроваджувати широкомасштабні реформи. Огляд, що підтримується Норвегією та проводиться на замовлення Міністерства оборони України, ведуть експерти з різних країн НАТО та України в тісній співпраці з агентством НАТО з закупівель.
Мета – допомогти Україні реформувати систему оборонних закупівель і увідповіднити з найкращими практиками та стандартами НАТО. Його рекомендації сприятимуть більшій підзвітності, прозорості та взаємодії, допомагаючи прокласти шлях для майбутнього членства України в Альянсі. Конференція стала початком першого етапу Огляду, який передбачає створення робочих груп для розробки набору політичних рекомендацій, які схвалять на Вашингтонському саміті в липні.
- Міністерство оборони України вибудовує нову архітектуру закупівель, яка відповідатиме стандартам НАТО та працюватиме за найкращими практиками корпоративного управління.
- Північноатлантичний альянс продовжуватиме допомагати розвивати можливості жінок у Збройних силах України.
- Кабінет міністрів України прийняв постанову “Деякі питання застосування документа для декларування військової техніки та інших товарів (Форми 302 України)” щодо впровадження стандартів ЄС та НАТО під час митного декларування військової техніки Збройних сил України.
- 23 лютого Північноатлантична Рада НАТО затвердила заявку України щодо приєднання до Federated Mission Networking як афілійованого учасника.
Генерал Олександр Тарнавський призначений командувачем оперативно-тактичного угруповання (ОТУ) “Донецьк”, замінивши на цій посаді генерала Олександра Луценка. Рішення про зміну керівництва було прийняте після активізації російських наступів у районі Покровська.
14 грудня російські військові прорвалися до селища Новий Комар (Волноваський район, Донецька область), використовуючи колону із дев’яти бойових машин піхоти та одного танка. За даними спостерігачів, техніка рухалася через поля південніше Роздольного, після чого щонайменше 50 військовослужбовців РФ висадилися в селі.
З 16 грудня в Україні почнуть діяти оновлені графіки відключення електроенергії, які уніфікують для всієї країни. За даними ДТЕК, ці зміни дозволять збільшити кількість часу зі світлом для споживачів.
У Керченській протоці вранці 15 грудня зазнали аварії два російські танкери “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду.
15 грудня шість років тому постала Православна Церква України. Пʼятий президент Петро Порошенко показав історичні світлини Собору.