Міноборони України вибудовує нову архітектуру закупівель, що відповідатиме стандартам НАТО

Джерело: Міноборони

Міністерство оборони України вибудовує нову архітектуру закупівель, яка відповідатиме стандартам НАТО та працюватиме за найкращими практиками корпоративного управління.

Про це розповів тимчасовий виконувач обов’язків директора Департаменту політики закупівель Міноборони України Гліб Канєвський на робочій зустрічі з представниками Агентства НАТО з підтримки та закупівель. Подія відбулася у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.

За словами Гліба Канєвського, нова команда Міноборони розпочала кардинальну реформу закупівель для ЗСУ. У старій системі закупівель всі владні повноваження було зосереджено в міністерстві. Наприклад, закупівлями тилового майна повністю займався Департамент ресурсного забезпечення – тут і розраховували очікувану вартість закупівель, і комунікували з учасниками ринку, і безпосередньо здійснювали торги.

Зосередження в одних руках цих функцій було головним ризиком можливої корупції, зазначив керівник Департаменту політики закупівель.

Щоб його позбутися, Міноборони відмовилося від безпосередньої функції закупівельника, передавши її двом спеціалізованим агенціям.

“У новій системі закупівель міністерство залишило за собою лише функцію розробки політики, тобто встановлення правил та контролю якості”, – розповів Гліб Канєвський.

За його словами, мета Міноборони – оновлена архітектура закупівель для Збройних сил України за стандартами НАТО.

Закупівлями тилового майна зараз займається Державний оператор тилу. Ця агенція вже вийшла на торги через систему Prozorro і закуповує для ЗСУ одяг, бронежилети, шоломи, пально-мастильні матеріали.

Озброєння та боєприпаси закуповує Агенція оборонних закупівель. Нещодавно Агенція вперше оголосила через систему Prozorro закупівлю 20 тисяч безпілотних авіаційних комплексів (БпАК) загальною очікуваною вартістю майже 3 мільярди гривень (без ПДВ).

Щоб покращити контроль за роботою закупівельників, Міноборони ініціювало створення наглядових рад в агенціях, додав керівник Департаменту політики закупівель.

Агенція оборонних закупівель вже оголосила відбір рекрутингової компанії, яка допоможе підібрати незалежних членів наглядової ради. Зокрема, до її компетенції належатиме формування антикорупційної політики і призначення та припинення повноважень керівника підрозділу внутрішнього аудиту.

Гліб Канєвський зазначив, що також готується до старту відбору рекрутингової компанії і Державний оператор тилу.

Крім робочої зустрічі з Агентством НАТО з підтримки та закупівель, представники Міноборони провели зустрічі, присвячені темам “Рада Україна – НАТО” (з Оперативним відділом НАТО), “Цивільний нагляд за армією” (з Міжнародним військовим штабом НАТО), “США. Пріоритети для НАТО” (з постійним представником США при НАТО).

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що ситуація на східному фронті останніми днями суттєво загострилася.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого є руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.

Станом на ранок 13 квітня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.