Прем’єр-міністр Вірменії заявив, що наприкінці цього тижня може спалахнути війна
Джерело: Sky News
Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що Вірменія може зіткнутися з війною з Азербайджаном, якщо не піде на компроміс щодо повернення деяких стратегічних територій Азербайджану, які Вірменія контролювала з початку 1990-х років.
Про це Пашинян говорив під час зустрічі в понеділок, 18 березня, із жителями прикордонних районів у регіоні Тавуш на півночі Вірменії.
“Тепер ми можемо піти звідси, давайте підемо і скажемо [Азербайджану], що ні, ми нічого робити не будемо. Це означає, що в кінці тижня почнеться війна”, – сказав він.
Останніми тижнями Пашинян неодноразово сигналізував, що він готовий повернути Азербайджану села, які важливі для Єревана, оскільки вони контролюють його головну дорогу на північ до кордону з Грузією.
Азербайджан заявив, що повернення своїх земель є необхідною передумовою для мирної угоди, щоб покласти край тридцятилітньому конфлікту навколо регіону Нагірний Карабах.
Обидві сторони заявили, що хочуть підписати офіційний мирний договір, але переговори загрузли в таких питаннях, як демаркація кордону між країнами.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сьогодні перебуває у Вірменії, а перед тим відвідав Грузію та Азербайджан.
Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив у неділю, що його країна “ближча, ніж будь-коли” до миру з Вірменією, у коментарях, зроблених після переговорів із Столтенбергом.
- Європарламент ухвалив резолюцію, якою запропонував розглянути можливість надати Вірменії статус кандидата у члени ЄС. Відповідну пропозицію підтримали 504 євродепутати, ще 4 були проти, тоді як ще 32 утрималися.
- Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що Організація договору про колективну безпеку становить загрозу Єревану.
- Вірменія більше не може покладатися на Росію як на свого основного оборонного та військового партнера, оскільки Москва неодноразово підводила її. Тому Єреван повинен подумати про налагодження тісніших зв’язків зі Сполученими Штатами та Францією.
- 1 лютого у Вірменії набув чинності Римський статут, що означає офіційне приєднання країни до Міжнародного кримінального суду.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу.
Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.