Прем’єр-міністр Вірменії заявив, що наприкінці цього тижня може спалахнути війна

Джерело: Sky News

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що Вірменія може зіткнутися з війною з Азербайджаном, якщо не піде на компроміс щодо повернення деяких стратегічних територій Азербайджану, які Вірменія контролювала з початку 1990-х років.

Про це Пашинян говорив під час зустрічі в понеділок, 18 березня, із жителями прикордонних районів у регіоні Тавуш на півночі Вірменії.

“Тепер ми можемо піти звідси, давайте підемо і скажемо [Азербайджану], що ні, ми нічого робити не будемо. Це означає, що в кінці тижня почнеться війна”, – сказав він.

Останніми тижнями Пашинян неодноразово сигналізував, що він готовий повернути Азербайджану села, які важливі для Єревана, оскільки вони контролюють його головну дорогу на північ до кордону з Грузією.

Азербайджан заявив, що повернення своїх земель є необхідною передумовою для мирної угоди, щоб покласти край тридцятилітньому конфлікту навколо регіону Нагірний Карабах.

Обидві сторони заявили, що хочуть підписати офіційний мирний договір, але переговори загрузли в таких питаннях, як демаркація кордону між країнами.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сьогодні перебуває у Вірменії, а перед тим відвідав Грузію та Азербайджан.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив у неділю, що його країна “ближча, ніж будь-коли” до миру з Вірменією, у коментарях, зроблених після переговорів із Столтенбергом.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу. 

Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.