Росіяни прослуховують населення на ТОТ – ЦНС
Джерело: ЦНС
У Центрі національного спротиву попередили, що на тимчасово окупованих територіях росіяни збільшили кількість обладнання для прослуховування приватних розмов місцевих мешканців.
Зауважується, що мовиться як про обладнання для прослуховування розмов на вулиці (шляхом запису у закладах, зупинках), так і прослуховування телефонних дзвінків. Останні прослуховуються або в автоматичному режимі за ключовими словами, так й в ручному режимі у випадку “нелояльних мешканців”.
Окрім цього, росіяни вкотре провели низку рейдів по житлових будинках Херсонщини, під час яких проводили допити місцевих та перевіряли документи та мобільні телефони.
У ЦНС наголосили, що всі учасники таких рейдів будуть визначені й притягнуті до відповідальності.
Стало відомо, що до тимчасово окупованих міст прибувають нові загони російських каральних органів з метою посиленого пошуку представників українського підпілля.
Зокрема фіксується прибуття екіпажів поліції та посилених загонів росгвардійців на тимчасово окуповані території. Кураторство над усіма підрозділами отримало російське ФСБ.
Відповідно до звіту ООН, з 2014 року на тимчасово окупованій території АР Крим насильницько зникли 104 проукраїнських активісти.
Російські окупанти закрили майже 80% українських медіа та через репресивну політику РФ лише 0,1% студентів навчаються українською мовою. Також за період російської окупації вдвічі знизилася кількість релігійних організацій, зареєстрованих у Криму.
- У Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованій території АР Крим представники російських військ продовжують політику спрямовану на мілітаризацію українських дітей.
- 26 лютого заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков під час виступу на форумі “26-2-14: Війна почалась у Криму” заявив, що відновлення контролю над Кримом є стратегічним завданням для України.
- У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України роз’яснили, як діяти мешканцям ТОТ під час проведення так званих “виборів” президента РФ.
- Раніше у Держприкордонслужбі повідомили про намір російських окупантів одразу після так званих “виборів” мобілізувати до 300 тисяч українських громадян на тимчасово нових окупованих територіях.
- У Центрі національного спротиву повідомили про активну розбудову росіянами мережі закладів мілітаризація українських підлітків на тимчасово окупованих територіях.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.