У Міноборони назвали відновлення контролю над Кримом «стратегічним завданням для України»

Джерело: пресслужба Міноборони

26 лютого заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков під час виступу на форумі “26-2-14: Війна почалась у Криму” заявив, що відновлення контролю над Кримом є стратегічним завданням для України.

У пресслужбі акцентували, що мета заходу – нагадати та наголосити, що російська агресія проти України розпочалася з окупації Криму у 2014 році, і що тільки зі звільненням та реінтеграцією Криму війну буде завершено.

У цьому напрямку ми вже зробили дуже багато: низка перемог над російським флотом протягом останніх двох років – це те, що вже увійшло в підручники з військової справи. Це те, що закладає фундамент для подальших дій наших Сил безпеки і оборони для подальшої деокупації Криму, – зазначив Кліменков.

Також він звернувся до всіх громадян України, які зараз в окупації в Криму.

Наші воїни щодня працюють для вашого визволення. Вони воюють, щоб визволити свій дім. Це обовʼязково станеться!

Зауважимо, 26 лютого в Україні відзначається День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Пам’ятна дата, встановлена 2020 року Указом Президента України №58, покликана вшанувати мужність й героїзм громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, та відзначити річницю проведення 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.