У Міноборони назвали відновлення контролю над Кримом «стратегічним завданням для України»
Джерело: пресслужба Міноборони
26 лютого заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков під час виступу на форумі “26-2-14: Війна почалась у Криму” заявив, що відновлення контролю над Кримом є стратегічним завданням для України.
У пресслужбі акцентували, що мета заходу – нагадати та наголосити, що російська агресія проти України розпочалася з окупації Криму у 2014 році, і що тільки зі звільненням та реінтеграцією Криму війну буде завершено.
У цьому напрямку ми вже зробили дуже багато: низка перемог над російським флотом протягом останніх двох років – це те, що вже увійшло в підручники з військової справи. Це те, що закладає фундамент для подальших дій наших Сил безпеки і оборони для подальшої деокупації Криму, – зазначив Кліменков.
Також він звернувся до всіх громадян України, які зараз в окупації в Криму.
Наші воїни щодня працюють для вашого визволення. Вони воюють, щоб визволити свій дім. Це обовʼязково станеться!
Зауважимо, 26 лютого в Україні відзначається День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
Пам’ятна дата, встановлена 2020 року Указом Президента України №58, покликана вшанувати мужність й героїзм громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, та відзначити річницю проведення 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей.
- Два роки тому, 24 лютого 2022-го, близько 5 години ранку російські війська вторглися на територію незалежної та суверенної України.
- 31 січня керівниця Об’єднаного координаційного центру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк повідомила про ураження військових об’єктів у тимчасово окупованому Криму п’ятьма ракетами.
- Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-лейтенант Кирило Буданов розповів про необхідність продовжувати тиск на ворога, зокрема атакуючи тимчасового окупований Крим із повітря, використовувати морські ударні безпілотники та проводити таємні спецоперації.
- Супутникові знімки та дані українських партизанів підтверджують, що наприкінці грудня 2023 року Україна потопила російський корвет “Тарантул” поблизу Севастополя.
- ЗСУ проводять кампанію з ураження російських військових об’єктів у тимчасово окупованому Криму, у межах якої успішно завдали ударів по кількох цілях у різних районах півострова.
- У Сімферополі, Севастополі та Ялті активісти громадського руху спротиву окупації “Жовта стрічка” продовжують поширювати українську символіку.
У Москві розпочався демонтаж двох Z-інсталяцій біля посольства США. Робітники почали розбір конструкцій, серед яких панно з написом “Мы вместе” у кольорах російського прапора, та один із символів повномасштабної російської агресії проти України – ZVO.
Міноборони допустило до експлуатації у підрозділах Сил оборони України наземний роботизований комплекс “Лють” українського виробництва, призначений для виконання широкого спектра завдань у складних умовах. Зокрема, для ведення спостереження та вогневої підтримки дій наших підрозділів.
14 березня президент Володимир Зеленський надав українському пілоту F-16 Олексію Месю звання Героя України посмертно.
Канцлер ФРН Олаф Шольц спільно з президентом Франції Емманюелем Макроном пообіцяли Україні подальшу військову підтримку після оприлюднення результатів телефонної розмови Дональда Трампа з Путіним.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 18 березня. Загалом від початку цієї доби відбулося 120 бойових зіткнень.