Заперечував Голодомор: українці закликали анулювати Пулітцерівську премію Доранті
Джерело: Музей Голодомору
Музей Голодомору закликав підписати петицію про позбавлення Пулітцерівської премії англо-американського журналіста, який впродовж 14 років очолював московське бюро газети New York Times й доклався до приховування та заперечення Голодомору.
У 1929 він ексклюзивне інтерв’ю у Йосипа Сталіна. У своїх роботах початку 1930-х років він поширював дезінформацію, яка допомагала комуністичному режиму приховувати від світу факти Голодомору в Україні.
Проте у 1932 за серію репортажів з СРСР він здобув престижну Пулітцерівську премію в журналістиці.
У 2021 році Комітет США з вшанування Голодомору-геноциду (U.S. Committee for Ukrainian Holodomor Genocide Awareness) ініціював петицію про позбавлення Волтера Дюранті Пулітцерівської премії. Її вже підписали понад 10 000 людей.
“Журналіст спробував висунути зручне для більшовиків пояснення: порівняно незначну смертність, за його словами, викликав не голод, а хвороби; а оповіді про голодування були сильно перебільшеними. Таким чином, В. Дюранті вдався до заперечення у формі тривілізації проблеми, свідомо її применшуючи та баналізуючи”, – зазначив історик та старший науковий співробітник музею Андрій Козицький.
Раніше вже були спроби позбавити Волтера Дюранті Пулітцерівської премії.
Проте у 2003 році Пулітцерівський комітет оголосив своє рішення не відкликати премію, зауваживши лише, що роботи Дюранті, “якщо б оцінювалися за сьогоднішніми стандартами, виглядали б дуже закороткими”.
23 листопада 2007 року у Києві пройшла маніфестація з вимогою позбавити Дюранті Пулітцерівської премії.
В Музеї Голодомору закликають долучитися до підписання петиції за посиланням.
- Посолка України у США Оксана Маркарова 2 грудня повідомила, що штат у США Північна Кароліна визнав Голодомор геноцидом українського народу.
- 25 жовтня Парламент Уельсу ( Senedd Cymru) ухвалив заяву, якою Голодомор 1932-33 рр. в Україні визнається геноцидом українського народу.
- 26 липня Італія визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.
- 12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи проголосувала за визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.