Заперечував Голодомор: українці закликали анулювати Пулітцерівську премію Доранті
Джерело: Музей Голодомору
Музей Голодомору закликав підписати петицію про позбавлення Пулітцерівської премії англо-американського журналіста, який впродовж 14 років очолював московське бюро газети New York Times й доклався до приховування та заперечення Голодомору.
У 1929 він ексклюзивне інтерв’ю у Йосипа Сталіна. У своїх роботах початку 1930-х років він поширював дезінформацію, яка допомагала комуністичному режиму приховувати від світу факти Голодомору в Україні.
Проте у 1932 за серію репортажів з СРСР він здобув престижну Пулітцерівську премію в журналістиці.
У 2021 році Комітет США з вшанування Голодомору-геноциду (U.S. Committee for Ukrainian Holodomor Genocide Awareness) ініціював петицію про позбавлення Волтера Дюранті Пулітцерівської премії. Її вже підписали понад 10 000 людей.
“Журналіст спробував висунути зручне для більшовиків пояснення: порівняно незначну смертність, за його словами, викликав не голод, а хвороби; а оповіді про голодування були сильно перебільшеними. Таким чином, В. Дюранті вдався до заперечення у формі тривілізації проблеми, свідомо її применшуючи та баналізуючи”, – зазначив історик та старший науковий співробітник музею Андрій Козицький.
Раніше вже були спроби позбавити Волтера Дюранті Пулітцерівської премії.
Проте у 2003 році Пулітцерівський комітет оголосив своє рішення не відкликати премію, зауваживши лише, що роботи Дюранті, “якщо б оцінювалися за сьогоднішніми стандартами, виглядали б дуже закороткими”.
23 листопада 2007 року у Києві пройшла маніфестація з вимогою позбавити Дюранті Пулітцерівської премії.
В Музеї Голодомору закликають долучитися до підписання петиції за посиланням.
- Посолка України у США Оксана Маркарова 2 грудня повідомила, що штат у США Північна Кароліна визнав Голодомор геноцидом українського народу.
- 25 жовтня Парламент Уельсу ( Senedd Cymru) ухвалив заяву, якою Голодомор 1932-33 рр. в Україні визнається геноцидом українського народу.
- 26 липня Італія визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.
- 12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи проголосувала за визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.
Естонія запровадила санкції проти прем’єр-міністра Грузії Іраклія Кобахідзе, а також 13 інших високопосадовців і суддів. Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна підписав відповідну директиву, яка забороняє їм в’їзд на територію країни.
Український шеф-кухар Євген Клопотенко зняв кулінарне шоу в Києво-Печерської Лаври. Зйомки відбулися у приміщенні трапезної.
У Секторі Гази кількість загиблих мирних жителів залишається невідомою, оскільки дані, що публікуються Міністерством охорони здоров’я Гази контролюються ХАМАСом. Ті своєю чергою надають часто серйозні статистичні помилки, наприклад, дорослих загиблих приписують до дітей.
У Бердичеві Житомирської області п’ять пар чоловічих шкарпеток стали предметом конфіскації та продажу через аукціон. Раніше ЗМІ повідомляли, що арешт здійснила Державна виконавча служба арештувала, але це сталося за рішенням суду.
У віці 70 років помер німецький кінорежисер Вольфганг Беккер, який зняв фільм “Ґуд бай, Ленін!”