Парламент Уельсу визнав Голодомор геноцидом українського народу
Джерело: посольство України у Великій Британії
Учора, 25 жовтня, Парламент Уельсу ( Senedd Cymru) ухвалив заяву, якою Голодомор 1932-33 рр. в Україні визнається геноцидом українського народу.
“Ми вдячні Senedd за визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні геноцидом, вчиненим проти українців. Це важлива віха у відновленні історичної справедливості та підвищенні обізнаності про мільйони невинних жертв”, – йдеться у повідомленні.
На сайті парламенту Уельсу вказано, що Senedd вважає, що Голодомор був “заздалегідь спланованим злочином, вчиненим і очолюваним Сталіним та радянським урядом проти народу України”.
Водночас там додається, що Senedd розглядає Голодомор як акт геноциду і продовжує підтримувати народ України, який протистоїть незаконній війні, розв’язаній РФ.
Окрім того, Парламент згадав про роль валлійського журналіста Гарета Джонса у приверненні уваги світової спільноти до жорстокості Голодомору.
- 26 липня Італія визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.
- 12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи проголосувала за визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.
1 липня Сили оборони України здійснили удар по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез”, котрий забезпечує пальним російські військові підрозділи.
На російсько-українській війна загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.
1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX).
1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.