Україна приєдналася до міжнародної платформи з протидії піратству в інтернеті
Джерело: Мінекономіки
Україна розширила інструменти захисту авторських прав в інтернет-просторі й приєдналася до міжнародної платформи з протидії піратству.
Відтак, Україна приєдналася до низки держав, які будуть наповнювати платформу WIPO ALERT для протидії роботі вебсайтів, на яких порушуються права інтелектуальної власності.
Мінекономіки ухвалило наказ про затвердження порядку формування та ведення національного переліку вебсайтів, що викликають занепокоєння щодо дотримання прав інтелектуальної власності, 21 березня 2024 року.
Через платформу обміну даними WIPO Alert країни-учасники можуть обмінюватися інформацією про потенційні порушення прав інтелектуальної власності у міжнародному масштабі. Відтепер суб’єкти авторського права та/або суміжних прав можуть подавати до ІР офісу звернення про включення вебсайту, який викликає занепокоєння щодо дотримання прав інтелектуальної власності, до національного переліку таких вебсайтів.
“Попри виклики повномасштабної війни, ми докладаємо максимум зусиль для захисту авторського права та суміжних прав в мережі інтернет для українських та іноземних суб’єктів прав інтелектуальної власності. Україна стала однією з перших країн світу, яка комплексно запроваджує відповідний механізм на основі захищеної онлайн-платформи, на яку уповноважені держави – члени Всесвітньої організації інтелектуальної власності можуть завантажувати інформацію про вебсайти та додатки, що порушують авторське право з точки зору національних норм. Це також впевнений крок на шляху до європейської інтеграції України”, – прокоментувала міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Україна – п’ятнадцята країна, що приєдналась до ініціативи WIPO. Це є важливим кроком на шляху до створення більш захищеного цифрового простору в Україні, що сприятиме не лише захисту прав інтелектуальної власності, але й подальшому розвитку національної економіки.
Довідково. WIPO ALERT Database — це адміністрована World Intellectual Property Organization захищена онлайн платформа, на яку Уповноважені учасники держави-членів ВОІВ можуть завантажувати списки з детальною інформацією про вебсайти (а також мобільні додатки), які обґрунтовано підозрюються в порушенні прав інтелектуальної власності.
- Данська компанія LEGO позивається до ТОВ “Компанія Генезіс” зі Стрия через іграшки, які порушують авторське право, й вимагає знищити понад 11 тис. таких конструкторів.
- Коаліція організацій, до яких входять письменники, артисти та художники, закликає Конгрес США ухвалити закон, який заборонить корпораціям захищати авторські права на твори мистецтва, створені за допомогою значної кількості елементів штучного інтелекту.
- Гільдія авторів США подала позов проти компанії OpenAI, яка розробила ChatGPT, зі звинуваченнями у незаконному навчанні чат-бота на їхніх творах і порушенні авторських прав. У Гільдії вважають, що їхні тексти могли брати з “піратських” сайтів.
Поблизу Берліна перекинувся автобус компанії FlixBus, який їхав із Копенгагена до Відня. Він віз 54 пасажири, серед яких є й українці. Унаслідок аварії постраждала 31 людина, одна з них — у тяжкому стані.
Не тільки те, що ви їсте, а й коли саме – може мати серйозні наслідки для здоров’я. Останні дослідження вказують: вечеря після 19:00 – це не просто звичка, а потенційний шлях до діабету, ожиріння, поганого сну і навіть підвищеного ризику смерті.
Росія системно використовує заборонену хімічну зброю проти українських військових – про це заявили у Міноборони Нідерландів, посилаючись на розвіддані, зібрані спільно з Німеччиною.
Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.
Платформа Меморіал у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт “Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда”. Це меморіальний репортаж, що складається з 18 частин, доповнених ілюстраціями й аудіо- та відеоматеріалами. Презентація відбулася сьогодні, 4 липня, на відкритті фестивалю “Протасів Яр” у Києві.