LEGO судиться з компанією зі Стрия через порушення авторських прав

Джерело: LVIV.MEDIA посилаючись на ухвалу Господарського суду у Львівській області

Данська компанія LEGO позивається до ТОВ “Компанія Генезіс” зі Стрия через іграшки, які порушують авторське право, й вимагає знищити понад 11 тис. таких конструкторів.

Згідно зі справою, стрийська компанія ТОВ “Компанія Генезіс” у 2023 році замовила 11 064 дитячих конструкторів торговельної марки Alle Blox. 

У квітні 2023 року про ввезення цих іграшок до України дізнався представник компанії LEGO з повідомлення Львівської митниці. Він звернувся до Господарського суду Львівської області, щоб зупинити митне оформлення конструкторів Alle Blox, оскільки вони порушують авторські права.

Представник LEGO заявив, що компанія провела експертне дослідження іграшок, замовлених компанією “Генезіс”, і встановила, що виробник Alle Blox скопіював дизайн двох запатентованих LEGO фігурок. Тому LEGO просить припинити розмитнення конструкторів, вилучити їх з обігу й знищити. 

11 січня відбудеться наступне засідання, на якому розв’язуватимуть це питання.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

24 липня, виступаючи у Конгресі США, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна у Секторі Гази може закінчитися вже завтра, якщо ХАМАС “здасться, складе зброю і звільнить усіх заручників”.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.