Викрито мережу каналів у TikTok, які поширюють російську пропаганду: перелік

Джерело: Центр протидії дезінформації 

Центр та Кібердепартамент СБУ виявили мережу інструментів поширення ворожої дезінформації у TikTok.

До списку TikTok-каналів, які поширюють російську пропаганду, станом на 27.03.2024, входять 83 канали.

Зображення: ЦПД

Зображення: ЦПД

У Центрі протидії дезінформації зазначили, що ці списки допоможуть уникати каналів, які є інструментом поширення ворожої дезінформації, маніпуляцій і неправди.

“Якщо ви виявили TikTok-канал поширення ворожої дезінформації, якого немає у списку – пишіть нам на пошту – cpd@rnbo.gov.ua”, – закликали у ЦПД.

Зазначимо, що раніше у Центрі протидії дезінформації повідомляли, що після масованих обстрілів Росія готує низку інформаційно-психологічних операцій щодо енергетичної інфраструктури України, щоб посіяти паніку серед населення.

Зокрема, за даними української розвідки, Росія активізувала дезінформаційну кампанію проти України на Близькому Сході.

Завдання чергової гібридної операції Кремля:

  • виправдати загарбницьку війну;
  • дискредитувати Україну та держави Заходу;
  • нав’язати неприйнятні умови переговорів;
  • поліпшити власне становище у регіоні;

А також ― домогтись зменшення економічного і політичного тиску, якого Москва зазнає через агресію та вчинення воєнних злочинів.

Для досягнення вказаних цілей Росія посилено використовує свою агентурну мережу, засоби пропаганди та дипломатичні представництва.

Так, працівники російського посольства у Єгипті отримали вказівки з Кремля  провести низку зустрічей під дипломатичним прикриттям для поширення дезінформації про війну та здійснення вербувальних заходів.

Також у межах операції росіяни розсилають до посольств інших держав у Каїрі пропагандистські матеріали, у яких виправдовують ведення війни проти України.

Йдеться, зокрема, про два папірці під назвами: “О роли Запада в конфликте на Украине” та “О ситуации вокруг Украины”. У вказаних матеріалах подано путінську версію історії України з моменту краху Радянського Союзу, а терористична агресивна Росія представлена як жертва.

Ключова ідея, яку просуває Кремль на Близькому Сході ― безальтернативність нав’язаного ним сценарію завершення війни.

Він містить позбавлення України військової допомоги з боку Заходу, припинення бойових дій Силами безпеки і оборони нашої держави, збереження Москвою контролю над окупованими українськими територіями та інші нісенітниці на кшталт “вічного позаблокового статусу”, “денацифікації” та “демілітаризації”.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.

У ніч на 27 липня безпілотники атакували електропідстанцію поблизу залізниці в селищі Октябрьський Волгоградської області Росії.

Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що президент США Дональд Трамп втрачає терпіння через безрезультатність діалогу з російським диктатором Володимиром Путіним щодо війни в Україні.

Сьогодні, 27 липня, в Україні святкують День медичного працівника.