У Китаї вперше за пів року збільшилося виробництво
Джерело: Bloomberg
У березні виробнича діяльність Китаю зросла вперше з вересня, що свідчить про стабілізацію другої за розміром економіки світу. Згідно з повідомленням Національного бюро статистики, офіційний індекс менеджерів з закупівель у виробництві зріс до 50,8 проти 49,1 у лютому.
Це перевищило очікування економістів, які прогнозували показник на рівні 50,1, і стало найкращим результатом з березня минулого року.
Показник невиробничої активності також зріс до 53 порівняно з 51,5 попереднього місяця. Значення вище 50 вказує на зростання в порівнянні з попереднім місяцем, тоді як цифра нижче означає зменшення.
Ці показники є першими офіційними даними, що надходять щомісяця і дають уявлення про стан китайської економіки. Вони свідчать про збереження економічного відновлення після успішного початку року, що може дати політикам додатковий час для оцінки ефективності раніше запроваджених стимулюючих заходів перед прийняттям нових.
Брюс Панг, головний економіст Великого Китаю в Jones Lang LaSalle Inc., вважає, що кращий, ніж очікувалося, індекс менеджерів у промисловості свідчить про стабілізацію економіки, попри сезонні фактори та низьку базу порівняння з місяцем Нового року. Також невиробничий показник свідчить про високу впевненість компаній у майбутньому бізнесі.
Зростання індексу PMI у промисловості переважно було зумовлене виробничим компонентом, який збільшився до 52,2 з 49,8 у лютому. Замовлення також зросли, досягнувши 53,0 проти 49,0, що свідчить про прискорення активності.
Проте ціни виробників продовжують падати, особливо ціни на випуск, що падають швидше. Це може бути пов’язано зі скороченням цін на ринку та змінами в цінах на сировину.
Китай зобов’язався збільшити свій внутрішній продукт приблизно на 5% цього року, що багато економістів вважають недосяжним, враховуючи проблеми в секторі нерухомості та постійний дефляційний тиск. Для стимулювання економіки влада намагається збільшити кредитування та інвестиції в інфраструктуру, а також заохотити споживачів та підприємства до заміни застарілих товарів.
- Китай оголосив про скасування каральних мит на австралійські вина через три роки після їх введення. Введені у 2020 році мита на австралійське вино спричинили значні збитки для австралійських виробників та призвели до напруження у відносинах між Австралією та Китаєм.
У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів.
Військові Естонії провели перші бойові стрільби з реактивних систем залпового вогню HIMARS.
Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.
Понеділок, 14 липня, в Україні буде традиційно липневим – спекотним або дуже теплим, залежно від регіону. Температура повітря у південних, східних і більшості центральних областей сягатиме +29…+34°C. У північній частині – близько +27…+30°C. На заході – відносно комфортніші +25…+29°C. Без опадів, за винятком західних регіонів, де ввечері можуть пройти грозові дощі зі шквалами та локальним градом.
Російські війська просунулися в районі Мілового на північному сході Харківської області, приблизно за 16 кілометрів від Великого Бурлука. Про це свідчать геолокаційні відео, опубліковані 12 липня, а також звіти американського Інституту вивчення війни.