Китай скасував мита на експорт австралійського вина, які раніше становили 218%
Джерело: СNN
Китай оголосив про скасування каральних мит на австралійські вина через три роки після їх введення. Введені у 2020 році мита на австралійське вино спричинили значні збитки для австралійських виробників та призвели до напруження у відносинах між Австралією та Китаєм.
Міністерство торгівлі Китаю повідомило, що враховуючи зміни на ринку вина в Китаї, більше не має потреби у застосуванні антидемпінгових та компенсаційних мит на австралійське вино. Ця ініціатива набуде чинності у п’ятницю, 29 березня, за два дні до завершення п’ятимісячного періоду перегляду, погодженого між Канберрою та Пекіном, в рамках якого Австралія призупинила суперечку стосовно цього питання у Світовій організації торгівлі.
Уряд Австралії привітав рішення Китаю, яке, за їхніми словами, надійшло вчасно для австралійської виноробної промисловості, яка переживала складний період через мита на вино. Вони також визнали, що мита на вино були лише частиною серії обмежень у торгівлі, які Китай застосував до ключових австралійських експортних товарів з 2020 року у зв’язку з політичними розбіжностями.
Це рішення приймається на тлі поліпшення відносин між двома країнами, коли китайська влада постійно скасовує ряд торгових бар’єрів, зокрема стосовно інших товарів, таких як ячмінь, деревина та вугілля.
Рішення скасовує мита на експорт австралійського вина до Китаю, які раніше становили 218%, на цей момент вони складали найбільший обсяг мит, та призвели до втрати понад 1 мільярда австралійських доларів.
Введені Китаєм у 2020 році мита на австралійське вино відіграли значну роль у спаді продажів австралійського вина в Китаї та загальному зниженні світового експорту вина. За даними Wine Australia, ці мита спричинили втрати вартості продажів на мільярди доларів та значне зменшення обсягів експорту. Відновлення доступу австралійських виробників до китайського ринку вина є важливим кроком у підтримці галузі та відновленні експортних можливостей.
Причиною введення мит на австралійське вино та інші товари були питання національної безпеки та іноземних інвестицій, які стали проблемними у відносинах між Китаєм та Австралією. Ці питання загострилися у 2020 році після виклику з боку Австралії провести міжнародне розслідування походження пандемії Covid-19 у Китаї.
Поступове покращення відносин між двома країнами, зокрема після обрання нового уряду в Австралії, створило сприятливі умови для усунення торговельних обмежень, таких як мита на вино. Діалог та переговори між країнами сприяли прийняттю рішення про скасування мит, що може сприяти подальшому покращенню двосторонніх відносин.
- Китайські вчені вперше клонували тибетських кіз, які поряд із яками, кіньми та вівцями є важливою товарною худобою жителів високогірного Цинхай-Тибетського плато, але порода яких в останні роки вироджується.
Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.
NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.
Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.
Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.
90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.