Китайські науковці вперше клонували тибетських кіз
Джерело: People’s Daily
Китайські вчені вперше клонували тибетських кіз, які поряд із яками, кіньми та вівцями є важливою товарною худобою жителів високогірного Цинхай-Тибетського плато, але порода яких в останні роки вироджується.
Зазначається, що для запобігання втрати важливих для місцевого господарства тварин, влада провінції Цинхай, якій адміністративно належить плато, з 2018 року реалізовує програму дослідження технології застосування ембріональної інженерії на тибетських яках і козах.
Очікується, що програма клонування допоможе селекціонувати кращі особини породи тибетських кіз, зберегти їх поголів’я та підвищити доходи місцевих фермерів і скотарів.
У межах досліджень спеціалісти відібрали чотири дорослі особини, і використали їх клітини для створення клонів. У результаті з’явилися двоє здорових клонованих козенят вагою близько 3,5 кг кожне.
За словами науковців, успішне клонування найсильніших і найбільш пристосованих до життя в умовах високогірного плато (4-5 тис. м над рівнем моря) особин є великим проривом у технології розведення тибетських кіз і допоможе їх породі відновити адаптивність та уникнути виродження.
- Британський науковець Ян Вілмут, робота котрого мала вирішальне значення для створення клонованої вівці Доллі у 1996 році, помер у віці 79 років.
Рада ЄС ухвалила рішення про вступ Румунії та Болгарії до Шенгенської зони, що дозволить цим країнам приєднатися до найбільшої зони вільного пересування у світі.
Підвищення тарифів “Укрзалізниці” на вантажні перевезення на 37%, за словами голови Федерації роботодавців транспорту України та першого міністра транспорту України Ореста Климпуша, призведе до перенесення вантажпотоку на автомобільні дороги та їх пришвидшеного руйнування.
Двом підозрюваним, які знущалися з диких кабанів на Тернопільщині, суд обрав запобіжні заходи.
Голова Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор розповів, що у 77 % (714 із 920) населених пунктів окупованої Луганщини неможливо придбати ліки.
У російській столиці застрелили заступника генерального конструктора, керівника відділу програмного забезпечення конструкторського бюро “Марс” Михайла Шатського. Він займався модернізацією крилатих ракет і впровадженням нових БпЛА.