Франція розглядає участь 40 тисяч військових у миротворчій місії в Україні – ЗМІ
Джерело: Rzeczpospolita
Президент Франції Емманюель Макрон лобіює ідею міжнародної миротворчої місії для України, котра може залучити 40 тисяч військових. Ця ініціатива має стати гарантією безпеки на тлі можливого перемир’я, однак Кремль поки що не демонструє готовності до поступок.
Зауважується, що виключно виняткові обставини можуть змусити Макрона залишити Францію. Країна переживає найглибшу політичну кризу: у вівторок все ще не було зрозуміло, хто може стати новим прем’єр-міністром і як до кінця року ухвалити бюджет на 2025 рік, якщо в Національних зборах жодна партія не має більшості.
Водночас існує й інший політичний порядок денний, який не терпить зволікань. Дональд Трамп, який неодноразово заявляв, що “за 24 години” зможе встановити мир в Україні, 20 січня вдурге зайде у Білий дім.
7 грудня, перед урочистостями з нагоди відновлення Нотр-Даму, Макрон провів зустріч з Трампом у Єлисейському палаці, після чого до них приєднався Володимир Зеленський.
Як пояснив колишній заступник генсека НАТО Каміль Гранд, Макрон передав Трампу, що Європа не може бути виключена з переговорів США з Росією, адже має важливі інтереси у сфері безпеки. Франція готова підтримати цей процес фінансово та взяти на себе ризики щодо захисту суверенітету України.
Основою французької ініціативи є миротворча місія, котра забезпечить дотримання Кремлем майбутнього перемир’я та демаркаційної лінії. За словами експерта Елі Тененбаума, місія могла б складатися з п’яти бригад, або близько 40 тисяч військових, і Польща могла б очолити одну з них.
Кілька практичних сценаріїв передбачають гарантії безпеки, котрі можуть реалізувати за трьома моделями:
- “Німецька модель” — прийняття України до НАТО навіть без визначених кордонів.
- “Ізраїльська модель” — постачання зброї навіть після встановлення миру.
- “Корейська модель” — міжнародна миротворча місія для контролю демаркаційної лінії.
Місія може включати елементи інших моделей і стати основою для гарантій безпеки України.
У виданні нагадали, що Макрон самостійно приймає рішення щодо використання Збройних сил країни та визначає напрями зовнішньої політики Франції.
Найбільшою проблемою, однак, залишається позиція Путіна: наразі він не давав жодних сигналів про те, що готовий відмовитися від контролю над усією Україною.
Додамо, 12 грудня очільник Франції Емманюель Макрон відвідає Польщу, щоб оприлюднити підсумки переговорів з обраним 47-м президентом США Дональдом Трампом та главою України Володимиром Зеленським у Парижі, повідомив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск.
Раніше Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”.
Також він 5 березня він заявив, що союзникам України час активізуватися й “не бути боягузами”. Говорячи про вторгнення Росії в Україну, Макрон заявив, що Франція та Чехія “добре усвідомлюють, що війна знову на нашій землі [в Європі], що деякі держави, які стали нестримними, щодня поширюють свою загрозу нападу на нас ще більше, і що нам доведеться жити відповідно до історії та мужності, якої вона вимагає”.
Згодом він знову висловився щодо відправлення військ своєї держави в Україну. Про позицію Макрона повідомив представник комуністичної партії Фаб’єн Руссель, який був присутнім на зустрічі президента Франції з парламентськими партіями. За словами Русселя, Макрон заявив про готовність відправити французьких військових до України, якщо війська РФ просунуться до Києва чи Одеси.
Також Макрон заявив, що кілька країн погодили план відправки військових інструкторів до України.
- Спецпредставник Дональда Трампа з питань України Кіт Келлог відповів російському олігарху Константіну Малофєєву, який заявив, що Путін “пошле до біса” мирну пропозицію Трампа.
- Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав відтермінувати можливі мирні переговори з Росією, доки Україні постачать достатньо військової допомоги західні союзники.
- Міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен заявила, що президент Франції Емманюель Макрон мав рацію, коли висунув пропозицію відправки військ в Україну, змушуючи Росію лише здогадуватися про межі західної підтримки Києва.
Міністерство оборони розробило систему кваліфікації для операторів безпілотних літальних апаратів, котра складається з чотирьох базових кваліфікаційних рівнів (БКР). Кожен з рівнів визначає можливості та обмеження для керування різними типами дронів.
14 січня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров поінформував, що керівники підприємств тепер можуть подавати списки на бронювання працівників завчасно, без очікування 72 годин після завершення попереднього терміну.
На сайті електронної системи публічних закупівель Prozorro опублікували інформацію про продаж трьох квартир, житлового та нежитлового будинків, а також земельної ділянки, що належала підозрюваному в держзраді екснардепу від забороненої партії ОПЗЖ” Віктору Медведчуку.
У Генеральному штабі ЗСУ спростували інформацію про переведення спеціалістів інженерно-авіаційної служби Повітряних сил, які обслуговують літаки, у піхотні підрозділи.
У Москві Другий Західний окружний військовий суд незаконно виніс вироки семи українським військовополоненим. Їх засудили до ув’язнення строком від 15 до 16 років, звинувативши в участі у наступальних діях Збройних сил України на території Курської області.