Макрон заявив, що кілька країн погодили план відправки військових інструкторів до України

Джерело: The Washington Post

Франція та її союзники погодились відправити своїх військових інструкторів до України. План щодо відправлення можуть остаточно сформувати протягом кількох днів.

З такою заявою 7 червня виступив президент Франції Емманюель Макрон під час пресконференції з українським президентом Володимиром Зеленським.

Ця заява – чергова ознака того, що Франція та її союзники готові розмістити війська країн НАТО в Україні, хоча таку ідею критикують інші держави, зокрема США, побоюючись ескалації.

За словами Макрона, прохання України про навчання українських захисників всередині держави законне і додав, що “кілька партнерів вже дали свою згоду” на це.

“Ми збираємось використати найближчі дні для остаточного формування максимально широкої коаліції”, – наголосив французький лідер.

Макрон також зауважив, що розміщення іноземних військ на території України – це визнання суверенітету України.

“Хто ми такі, щоб піддатись закликам чи погрозам Росії?”, – наголосив президент Франції.

16 червня у Грузії сталися три землетруси. Перші підземні поштовхи зафіксували о 17:16.

Пошановувачі американського телесеріалу “Бріджертони” від Netflix вже встигли насолодитися прем’єра 3 сезону, яка відбулася 16 травня і 13 червня. Нині ж стрічка доступна для перегляду в українській озвучці.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.

16 квітня британський актор Генрі Кавілл, відомий зокрема зо роллю у серіалі “Відьмак” опублікував привітання з Днем батька та повідомив, що скоро поповнить “священні лави”.