Генсек НАТО запропонував Україні відтермінувати мирні переговори з РФ – NYT

Джерело: NYT

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав відтермінувати можливі мирні переговори з Росією, доки Україні постачать достатньо військової допомоги західні союзники. За його словами, це необхідно, щоб Київ зміцнив свої позиції на полі бою та здобув перевагу у перемовинах.

Україна самостійно вирішує, коли починати переговори, — зазначив Рютте під час зустрічі міністрів закордонних справ НАТО у Брюсселі. — Але для цього їй потрібна підтримка, яка дозволить отримати позицію сили на переговорах.

Попри те, що обраний 47-м президентом США Дональд Трамп пообіцяв забезпечити швидке припинення вогню, яке, як побоюються офіційні особи в Києві, могло б бути вигідним для Росії, і попри втому від війни частини союзників, Рютте закликав членів військового альянсу активізуватися постачання зброї, боєприпасів і протиповітряної оборони, перш ніж вони спробують досягти перемир’я.

Не проводьмо всі ці дискусії, крок за кроком, про те, як може виглядати мирний процес, — заявив Рютте. — Переконайтеся, що Україна має те, що їй потрібно, щоб зайняти позицію сили, коли розпочнуться мирні переговори.

Водночас президент Володимир Зеленський нещодавно натякнув на можливість тимчасово поступитися територіями. Після багатьох років наполягань на тому, що Україна не поступиться жодними територіями Росії, він дав сигнал, що Україна готова це зробити — принаймні на цю мить — в обмін на членство НАТО.

Хоча членство в Альянсі під час війни є малоймовірним, Зеленський наголошує на важливості гарантій безпеки для країни.

Українська армія, за його словами, наразі не має достатньо ресурсів для звільнення тимчасово окупованих територій, включно з Кримом.

Нам бракує сил, — сказав Зеленський в інтерв’ю японському виданню Kyodo News.

Також Україна наполягає на дотриманні зобов’язань, передбачених Будапештським меморандумом, який у 1994 році гарантував територіальну цілісність країни в обмін на відмову від одного з найбільших у світі запасів ядерної зброї.

З гірким досвідом Будапештського меморандуму, ми не сприймемо жодних альтернатив, сурогатів чи замінників повноправного членства України в НАТО, – мовиться у заяві МЗС 3 грудня.

Хоча НАТО офіційно визнає незворотність вступу України до Альянсу, деякі країни-члени розходяться у думках щодо термінів. Водночас Україна продовжує втрачати території, навіть попри те, що росіяни щоденно втрачають близько 1500 осіб особового складу, за оцінками розвідки.

Тиск на Україну зростає і з боку Трампа. Серед запропонованих його радниками ідей — закріплення російського контролю над окупованими територіями з введенням іноземних військ союзників на лінію розмежування та відмова України від членства у НАТО.

Днями Естонія, Німеччина, Литва, Норвегія, Швеція та Сполучені Штати надали боєприпаси, засоби протиповітряної оборони та іншу зброю на сотні мільйонів доларів, оскільки партнери намагаються продемонструвати, що вони посилюють підтримку України

Тоді як міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив про необхідність щонайменше 19 систем ППО для захисту, особливо на зимовий період, коли російська армія націлюється на критичну інфраструктуру України.

Ми не дозволимо Росії використовувати зиму як зброю, — своєю чергою запевнив держсекретар США Ентоні Блінкен, вказуючи на загрозу відключень електроенергії через російські атаки.

Тоді як Рютте акцентував, що саме військова допомога є найважливішим чинником для досягнення мирного врегулювання: “Більше допомоги, менше розмов про мирний процес”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.