У Бразилії заарештували ексміністра оборони – його звинувачують у підготовці держперевороту
Джерело: Reuters
Колишнього міністра оборони Бразилії Вальтера Брагу Нетто арештували. Його підозрюють в участі у спробі державного перевороту, аби скасувати результати президентських виборів 2022 року.
Федеральна поліція Бразилії арештувала його після того, як в листопаді ексміністру висунули звинувачення. Він також був близьким соратником експрезидента Жаїра Болсонару та керував його штабом під час виборчої кампанії у 2022 році.
За версією поліції, Брага Нетто був центральною фігурою в змові, яка мала на меті завадити вступу на посаду нового президента Луїса Інасіо Лули да Сілви після його перемоги на виборах. Ексміністр і його союзники намагалися організувати переворот, щоб залишити Болсонару при владі.
Крім нього, у розслідуванні також фігурують інші члени уряду Болсонару, а також колишні військові командири.
Брагу Нетто помістили під військову варту. Попри звинувачення, він заперечує свою причетність до підготовки перевороту.
- Луїс Інасіо Лула да Сілва, президент Бразилії, успішно пережив операцію для зупинки кровотечі у мозку. Медики пов’язують цей стан із падінням, яке сталося в жовтні. 79-річний президент вже почувається “добре” і перебуває під наглядом у відділенні інтенсивної терапії.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.
Стримінговий сервіс Netflix анонсував нове лайфстайл-шоу “З любов’ю, Меган”, де ведучою та виконавчою продюсеркою є герцогиня Сассекська Меган Маркл.
У Харкові підприємець зі стартовим пістолетом на автомобілі Tesla напав на транспорт та працівників ТЦК. Він намагався викрасти військовзобов’язаного.
Українська фристайлістка Анастасія Новосад (лижна акробатка) не повернеться до виступів на рівні Кубка світу.
Міністерство оборони розробило систему кваліфікації для операторів безпілотних літальних апаратів, котра складається з чотирьох базових кваліфікаційних рівнів (БКР). Кожен з рівнів визначає можливості та обмеження для керування різними типами дронів.