США продадуть Україні обладнання на $138 млн для модернізації ППО Hawk

Джерело: Reuters

Офіційний представник Державного департаменту США повідомив, що Сполучені Штати продадуть Україні обладнання на суму до 138 мільйонів доларів для обслуговування та модернізації систем протиповітряної оборони Hawk.

США почали поставляти в Україну ракети Hawk у 2022 році як модернізацію зенітно-ракетних комплексів Stinger. Відтоді Україна отримала кілька систем протиповітряної оборони, включно з американською системою Patriot.

Раніше Україні надали грант в розмірі 300 мільйонів доларів іноземного військового фінансування в рамках нещодавно підписаного закону про щорічні витрати на оборону. Гроші гранту будуть використані для оплати обладнання, яке включає інженерні роботи та інтеграцію для зв’язку та реконструкцію пожежних підрозділів Hawk.

Крім того, до продажу входять компоненти для повторної сертифікації ракет для старих блоків, інструменти, тестове та допоміжне обладнання, запасні частини тощо.

Продаж вимагатиме тимчасової поїздки до Європи приблизно п’яти урядовців США та 15 представників підрядників для навчання та підтримки, повідомив американський посадовець на умовах анонімності.

Довідково: Hawk (MIM-23 Hawk, Homing All the Way Killer) – це американський мобільний зенітно-ракетний комплекс середньої дальності. Прийнятий на озброєння армії США у 1959 році та розроблений компанією Raytheon. Його дальність дії – 50 км, а висота ураження – 20 км.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.