Зміна клімату може спричинити сплеск кліщів і збільшити кількість випадків хвороби Лайма

Джерело: Sky News

За даними Агентства безпеки охорони здоров’я Великої Британії (UKHSA), зміна клімату, ймовірно, збільшить активність і поширення кліщів, що може призвести до зростання випадків хвороби Лайма.

UKHSA зазначає, що тепліші та вологі температури створюють “сприятливі умови” для розмноження кліщів. До того ж кількість зареєстрованих випадків хвороби Лайма вже зростає.

Читайте також: Кліщовий енцефаліт та хвороба Лайма: як не захворіти, якщо вкусив кліщ

“Якщо буде більше людей, які піддаються впливу кліщів, ми, ймовірно, побачимо більше випадків хвороби Лайма в майбутньому”, — зазначив голова медичної ентомології UKHSA Джоліон Медлок.

За даними Центру громадського здоров’я, у 2022 році в Україні зареєстрували 3875 випадків хвороби Лайма, 2 випадки туляремії, 12 випадків вірусних та геморагічних гарячок.

Раніше ми розповідали, яких правил необхідно дотримуватися, щоб уберегтися від кліщів.

Правоохоронці викрили на Київщині підпільний цех із виробництва сигарет, облаштований на території колишньої свиноферми. Потужності дозволяли виготовляти понад 50 тисяч пачок контрафактної продукції щодня. 

Світові фінансові ринки продемонстрували різке зростання після оголошення США та Китаю про досягнення нової тарифної угоди, котра передбачає 90-денне зниження взаємних мит, що стало найбільшою деескалацією торговельної війни між двома найбільшими економіками світу.

На Харківщині вогнеборці врятували маленьке життя – білого кролика з пожежі, котра спалахнула після влучання російської керованої авіабомби по житловому сектору.

У Подільському районі Києва під час гасіння пожежі у квартирі врятували собаку та кота. Пожежа сталася на 7 поверсі житлової багатоповерхівки.

У Києві відзначили зростання рівня захворюваності на гепатит А, як серед дорослих, так і серед дітей, підтвердила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург. Фахівці закликають киян посилити заходи безпеки, зокрема ретельно мити руки з милом, вживати кип’ячену воду та обробляти овочі й фрукти.