Китай готовий до подальшої співпраці з Іраном навіть після атаки на Ізраїль
Джерело: Bloomberg
Міністр закордонних справ Китаю Ван І підкреслив готовність своєї країни до подальшої співпраці з Іраном у різних сферах і активного розвитку двосторонніх відносин, не зважаючи на події, що відбулися недавно. Він висловив таку позицію під час телефонної розмови зі своїм іранським колегою Хосейном Амірабдоллахіаном.
Головний китайський дипломат також зазначив, що Китай розуміє становище Ірану, яке називає свої військові дії “обмеженими”, і підтримує право країни на самооборону.
Щодо конкретних напрямків співпраці, Ван не вказав деталей, але нагадав, що подібні обіцянки Китай вже робив у минулому. Особливо, це стосується зустрічі лідера Китаю Сі Цзіньпіна з президентом Ірану Ебрагімом Раїсі в Пекіні.
Кілька тижнів тому Сполучені Штати заявили про намір підсилити тиск на Китай, щоб змусити його припинити закупівлю іранської нафти. Хоча, слід відзначити, що Китай, будучи одним з основних покупців іранської нафти, в січні зупинив поставки, вимагаючи вищих цін.
- Китай заявив про стурбованість щодо загострення ситуації на Близькому Сході і закликав до негайного виконання резолюції Ради Безпеки ООН від 25 березня, яка вимагає негайного припинення вогню в Секторі Гази.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.
Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.
Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.