Росія активізує незаконне застосування сльозогінного газу для розчищення окопів, – Reuters
Джерело: Reuters
Українські військовослужбовці заявили виданню Reuters, що росіяни все частіше застосовують сльозогінний газ на фронті.
Український піхотинець із позивним “Промінь” розповів, що швидко одягнув протигаз після того, як російський безпілотник, що летів над його траншеєю на східному фронті, скинув гранату зі сльозогінним газом.
“Це схоже на перцевий балончик, від нього сльозяться очі. Він – не смертельний, але він заважає і вибиває вас з ладу. Це дуже ускладнює виконання ваших обов’язків, якщо ви його вдихнули”, – сказав він про атаку, яку пережив у січні.
Українські військові розповіли, що на фронті Росія посилила незаконне використання засобів боротьби з масовими заворушеннями, зокрема сльозогінний газ, щоб спробувати “зачистити” окопи.
Такі засоби заборонені на полі бою відповідно до міжнародної Конвенції про хімічну зброю, яку підписали Росія та Україна.
Тимчасовий виконувач обов’язків начальника управління радіаційного, хімічного, біологічного захисту Командування Сил Підтримки ЗСУ Сергій Пахомов заявив, що Україна зафіксувала близько 900 застосувань Росією засобів боротьби з масовими заворушеннями за останні шість місяців із понад 1400 випадками з моменту вторгнення в лютому 2022 року.
Росія, в основному, використовувала ручні гранати K-51, VOH і RH-VO, заряджені CS, CN та іншими газами, –сказав він в інтерв’ю Reuters.
За словами Пахомова, 500 українських військовослужбовців потребували медичної допомоги після впливу токсичних речовин на полі бою, і щонайменше один військовий помер після задихання сльозогінним газом.
“Крім деморалізації, людина втрачає фізичні можливості – не бачить, не дихає, все дратує. Так, це тимчасово, але це той самий момент, який ворог може використати, щоб захопити ту чи іншу позицію”, – сказав він.
Українським військовим роздають протигази та проводять тренування, щоб підготувати бійців до захисту позицій під час таких обстрілів.
- Російські війська регулярно використовують заборонену хімічну зброю для нападів на Збройні сили України. За повідомленням українських військових, їх постійно атакують з невеликих безпілотників, з яких російські силовики скидають сльозогінний газ та інші хімічні речовини.
- За даними Командування Сил підтримки ЗСУ, від початку повномасштабного вторгнення Росія застосувала проти України 1068 хімічних атак.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.