Гомофобія та права ЛГБТ у війську: три військові-лесбіянки розповіли про службу в ЗСУ

Джерело: NGO Insight

В Збройних силах України служать понад 62 тисячі жінок й серед них також є представники ЛГБТ-спільноти. Три військові розповіли про свій досвід служби в ЗСУ, гомофобію та права.

Ангеліна (надає перевагу звертанню Макс) служить у війську п’ять років й розповідає, що стикався з гомофобією, нейтральним ставленням до ЛГБТКІА+ та підтримкою.

Фото: NGO Insight

“Гомофобія на мене ніколи не впливала, я такий, який я є, а ось підтримка дала впевненість в собі та в самосприйнятті, а також віру в людей”, – сказав Макс.

Він наголосив на потребі прийняття закону про цивільні партнерства представників ЛГБТ-спільноти та закон про злочин на ґрунті ненависті щодо них, оскільки зараз їх побиття розцінюють як хуліганство.

“Перша й основна специфічна проблема з якою стикаються саме військові-лесбійки – це стереотип, що жінки слабші за чоловіків і не можуть виконувати завдання на рівні. Зараз я бачу, що є прогрес навіть у цьому питанні, але не всюди!” – розповів Макс.

Командирка відділення зв’язку Марія, позивний “Воля”, розповіла, що бути українською військовою-лесбіянкою не важкий досвід для неї, а скоріш за все “враження, що мене побоюються жінки”.

Фото: NGO Insight

Вона розповіла, що зі сторони чоловіків часто чує “Ти не знайшла нормального чоловіка”, що неприємно.

“Гомофобії відкритої на собі не відчувала, але, наприклад, у попередній частині командирки казали, щоб я прибрала належність до частини в ЛГБТ-пабліках (в анкетах) і “не позорилась””, – розповіла вона.

“Воля” додала, що, ймовірно, це й стало приводом того, що її перевели в іншу частину без її згоди. Марія наголошує, що не порушувала дисципліну та не отримувала догани, але “мене чомусь перевели”.

“Я відчуваю потребу у прийнятті закону на користь ЛГБТ-людей (не тільки про шлюби), бо перш за все це про права людини. А то якось неправильно виходить, що ми стоїмо на захисті людей і країни, які нас не сприймають, хейтять і не поважають”, – зазначила військовослужбовиця.

Снайперка 2-ї категорії з позивним “Цербер” розповіла, що її досвід буття українською військовою-лесбіянкою дуже позитивний, оскільки їй випала нагода служити з “адекватними побратимами”.

Фото: NGO Insight

“Вони мене підтримують та пишаються мною! На щастя, мені не доводилося стикатися із сексизмом та гомофобією. Побратими мене поважають”, – сказала вона.

Проте “Цербер” наголосила, що існує потреба в прийнятті закону про цивільні партнерства та про визнання гомофобних злочинів такими, що скоєні на ґрунті ненависті.

“Не бійтесь бути собою, не звертайте уваги на образи в ваш бік, бо вони будуть постійно, поки наше суспільство до кінця не адаптується і не буде до нас ставитись, як до чогось нормального. Живіть своє життя, воно в нас одне!” – наголосила військовослужбовиця.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.