На Гаїті поширюється голод через протистояння з бандами
Джерело: CNN
Гуманітарні працівники, лікарі та місіонери попереджають про стрімке зростання кількості людей, що голодують на Гаїті. Країна зазнає ескалації насильства з боку банд.
Один з американських місіонерів, що допомагає забезпечити їжею та водою нужденних у районах Порт-о-Пренсу, які контролюються бандами, розповів CNN, що деякі люди не їли по кілька днів.
За його словами, у деяких районах столиці харчові продукти стали абсолютно недоступними, що критично впливає на життя тих, хто заробляє на життя дрібною торгівлею. Нині немає ланцюга постачання, зазначив місіонер.
Після відставки прем’єр-міністра Аріеля Генрі країна досі не сформувала нового уряду.
Своєю чергою, банди, що контролюють значні території, відрізали Порт-о-Пренс від решти світу, ускладнюючи доставку гуманітарної допомоги. За даними ЮНІСЕФ, це зробило практично неможливою допомогу щонайменше 58 000 дітям, що страждають від гострого голоду.
Унаслідок кризи майже 5 мільйонам людей на Гаїті гостро бракує продовольства, що ставить під загрозу їхні життя та засоби до існування. Жан-Мартін Бауер із Всесвітньої продовольчої програми описав цю ситуацію як “найгіршу гуманітарну кризу на Гаїті після землетрусу 2010 року”, додавши, що “це криза, яку повністю спричинила людина”.
Особливо напружена ситуація в департаменті Артібоніт, де за останні два роки сталося близько 100 збройних нападів, роблячи його другим за кількістю подібних інцидентів у країні після столиці.
Лор Будіно, спеціалістка з аналізу вразливостей та картографування ВПП на Гаїті, наголосила, що голод та конфлікти на фермерських територіях тісно пов’язані, що призводить до катастрофічних наслідків для місцевого населення.
Гуманітарні організації постають перед труднощами у наданні допомоги через блокування доріг та закриття портів бандами. Запаси їжі швидко зменшуються, і, як зауважив Жан-Мартін Бауер, глава ВПП, поточних запасів вистачить лише на кілька тижнів.
План гуманітарного реагування ООН на 2024 рік зазнав критичного дефіциту фінансування, отримавши лише 6.5% від необхідної суми, що ще більше ускладнює зусилля з подолання кризи.
Ця гуманітарна криза, за словами Бауера, не матиме кінця без розв’язання основних проблем, що створюють такий стан речей, а половина населення країни продовжує страждати від нестачі їжі та базових потреб.
- Із січня по березень на Гаїті внаслідок насильства з боку злочинних банд вбито або поранено понад 2 500 людей, що на 53% більше, ніж за три останні місяці минулого року.
- У понеділок, 18 березня, злочинні групи атакували два престижні райони Гаїті, що призвело до загибелі щонайменше 12 осіб. Озброєні бандити вдерлися та обікрали будинки у селах Лабуле і Томассен ще до ранку, тому мешканці були змушені залишити свої домівки.
- Столицю Гаїті накрила хвиля скоординованих бандитських нападів на правоохоронні органи та державні установи, які лідер банди Джиммі Шерізьє назвав спробою повалити уряд прем’єр-міністра Аріеля Генрі.
- Столиця Гаїті Порт-о-Пренс знаходиться в облозі після того, як злочинні угруповання взяли під контроль більшу частину міста.
У ніч із 21 на 22 грудня в Ер-Ріяді, Саудівська Аравія, відбувся довгоочікуваний реванш між Олександром Усиком та Тайсоном Ф’юрі. Український чемпіон здобув перемогу за рішенням суддів після 12 раундів напруженого протистояння. Офіційні суддівські оцінки становили 116–112 на користь Усика.
Олександр Усик після другої перемоги над Тайсоном Ф’юрі присвятив цей успіх своїй матері.
Після тріумфальної перемоги Олександра Усика над Тайсоном Ф’юрі в Саудівській Аравії, на ринг вийшов Даніель Дюбуа. Британський боксер, який володіє вакантним титулом IBF, кинув виклик Олександру Усику, запросивши його на реванш. Українець погодився.
У ніч із 21 на 22 грудня в Ер-Ріяді, Саудівська Аравія, відбувся повторний поєдинок між Олександром Усиком і Тайсоном Ф’юрі. Українець здобув перемогу за рішенням суддів після 12 раундів напруженого бою.
Албанія запровадила річну заборону на TikTok, після того, як вбивство підлітка минулого місяця викликало занепокоєння щодо безпеки дітей у соціальних мережах.