На Гаїті поширюється голод через протистояння з бандами

Джерело: CNN

Гуманітарні працівники, лікарі та місіонери попереджають про стрімке зростання кількості людей, що голодують на Гаїті. Країна зазнає ескалації насильства з боку банд.

Один з американських місіонерів, що допомагає забезпечити їжею та водою нужденних у районах Порт-о-Пренсу, які контролюються бандами, розповів CNN, що деякі люди не їли по кілька днів.

Фото: Odelyn Joseph/AP

За його словами, у деяких районах столиці харчові продукти стали абсолютно недоступними, що критично впливає на життя тих, хто заробляє на життя дрібною торгівлею. Нині немає ланцюга постачання, зазначив місіонер.

Після відставки прем’єр-міністра Аріеля Генрі країна досі не сформувала нового уряду.

Своєю чергою, банди, що контролюють значні території, відрізали Порт-о-Пренс від решти світу, ускладнюючи доставку гуманітарної допомоги. За даними ЮНІСЕФ, це зробило практично неможливою допомогу щонайменше 58 000 дітям, що страждають від гострого голоду.

Фото: Odelyn Joseph/AP

Унаслідок кризи майже 5 мільйонам людей на Гаїті гостро бракує продовольства, що ставить під загрозу їхні життя та засоби до існування. Жан-Мартін Бауер із Всесвітньої продовольчої програми описав цю ситуацію як “найгіршу гуманітарну кризу на Гаїті після землетрусу 2010 року”, додавши, що “це криза, яку повністю спричинила людина”.

Особливо напружена ситуація в департаменті Артібоніт, де за останні два роки сталося близько 100 збройних нападів, роблячи його другим за кількістю подібних інцидентів у країні після столиці.

Лор Будіно, спеціалістка з аналізу вразливостей та картографування ВПП на Гаїті, наголосила, що голод та конфлікти на фермерських територіях тісно пов’язані, що призводить до катастрофічних наслідків для місцевого населення.

Фото: Odelyn Joseph/AP

Гуманітарні організації постають перед труднощами у наданні допомоги через блокування доріг та закриття портів бандами. Запаси їжі швидко зменшуються, і, як зауважив Жан-Мартін Бауер, глава ВПП, поточних запасів вистачить лише на кілька тижнів.

План гуманітарного реагування ООН на 2024 рік зазнав критичного дефіциту фінансування, отримавши лише 6.5% від необхідної суми, що ще більше ускладнює зусилля з подолання кризи.

Ця гуманітарна криза, за словами Бауера, не матиме кінця без розв’язання основних проблем, що створюють такий стан речей, а половина населення країни продовжує страждати від нестачі їжі та базових потреб.

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.

Федеральна служба з ветеринарного та фітосанітарного нагляду Росії заборонила ввезення усіх видів молочної продукції від двох азербайджанських компаній – ТОВ “ALLBUY” і ТОВ “MILK PRODUCTS”.

Українські наземні дрони взяли штурмом російську позицію та захопили у полон росіян. Це перший у сучасній війні підтверджений успішний штурм виключно безпілотних платформ.

Вдень 9 липня російські війська вдарили по Костянтинівці на Донеччині. Внаслідок авіаудару загинули троє осіб.

У французькому місті Сен-Етьєн-о-Мон глядачі другого етапу велозмагань “Тур де Франс” залізли на надгробки на місцевому цвинтарі, щоб краще бачити перегони — це викликало хвилю критики.