«Сексизм в арміях країн НАТО, як явище, досі не зник» – військовослужбовиця

Джерело: Дар’я Борисенко/Facebook

Українська військовослужбовиця, операторка аеророзвідки Дар’я Борисенко розповіла про випадок прояву сексизму від військового інструктора однієї з країн НАТО, з яким жінка зіштовхнулася нещодавно.

Раніше Борисенко вважала, що сексизм в арміях країн НАТО давно вимер, як явище. Однак, зауважує, дарма.

Ситуація: приїздить інструктор з однієї із країн НАТО. При знайомстві замість привітання каже посестрі, показуючи на груди, що “це” треба прибрати і чимось прикрити. Бо у них гормони. А далі довгі втирання про “жінці не місце в армії” і тому подібну маячню. Повага до жінки? — Явно не чув. Особисті кордони? — Що це?! При тому, що кожна з нас, нагадую, у війську добровільно, — обурилася військовослужбовиця.

Захисниця додала, що за сексистські закиди інструктора з Литви зрештою перепросив його побратим, натомість винуватець так і не зрозумів чому.

Борисенко пояснила, що в її підрозділі жінки працюють на рівні з чоловіками. У більшості однакові посади і, відповідно, обов’язки. Вона запевнила, що кожна жінка користується повагою побратимів.

Наразі наше військо є одним з передових у світі. Ми ведемо війну майбутнього. І як же хочеться сподіватись, що такий архаїзм, як мізогінія лишиться у минулому. Адже це нікому не йде на користь, — резюмувала військова.

Раніше військовослужбовиця Ірина Бобик розповіла про сексизм в “Укрзалізниці”. Зокрема один із провідників відмовився впускати у вагон її та інших пасажирок, аргументуючи тим, що першим має зайти чоловік-пасажир. Згодом в “Укрзалізниці” відреагували на пост Бобик, перепросивши за незручності, з якими довелося мати справу військовій. Також там запевнили, що дотримуються принципу рівноправності пасажирів і працюють над підвищенням кваліфікації провідників.

Окрім того, військових 3-ї штурмової окремої бригади звинуватили в сексизмі через їхні “неоднозначні вислови” про жінок на фронті. Під час зйомок програми “Двіж”, яка виходить на YouTube-каналі бригади, одна з глядачок, яка перебувала в залі, звернулася до українського гумориста Віктора Розового та до військових на псевдо “Істок”, “Гном” та “Хмурий” Із питанням, як саме жінки можуть допомагати на фронті.

Я скажу зараз серйозно. Дівчата можуть виконувати діловодські, адміністративні функції, можуть займатися по складах. Є військові професії, на яких можуть працювати дівчата. Але от у мене є прохання до дівчат: коли ви йдете (воювати – ред.), не треба собі одразу придумувати, що ви – снайпер, марксман чи ще щось. Це професії, (до яких – ред.) приходять через тривалу працю, – відповів боєць на псевдо “Істок”.

Водночас він додав, що “дівчинка, як би тут не було, однаково трохи слабша за чоловіка”. Утім, він також зауважив, що жінки на війні потрібні, і він особисто знайомий з тими, хто воює у піхоті.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.