Росіяни перейменували деякі зі своїх «нафтових» суден після санкцій США — ЗМІ
Джерело: Bloomberg
Російська державна нафтова танкерна компанія “Совкомфлот” перейменувала деякі зі своїх суден на честь міст країни у відповідь на санкції, запроваджені США. Цих заходів вжито у лютому цього року, коли “Совкомфлот” потрапив під американські санкції на тлі другої річниці російського вторгнення в Україну.
14 танкерів цієї компанії додано до списку санкцій міністерства фінансів США, збільшивши загальну кількість підсанкційних суден до 21.
“Совкомфлот” є одним з найбільших операторів танкерного флоту класу Aframax у світі, з кожним судном, здатним перевозити до 700 тисяч барелів нафти. За даними Clarkson Research Services Ltd., російська компанія активно використовує ці судна для забезпечення нафтових постачань на світові ринки, попри санкції.
Додатково повідомляється, що ці танкери змінили прапори з Габону на російські, що підвищує контроль Москви над їх використанням. Bloomberg зазначає, що принаймні чотири танкери під прапором Габону перейменовано і перейшли під російський прапор.
Також відомо, що судна часто змінюють назви після потрапляння під санкції, щоб уникнути виявлення за списками в санкційних базах даних, однак їх можна ідентифікувати за унікальними номерами, зареєстрованими в Міжнародній морській організації.
- Міністерство фінансів США видало тимчасову ліцензію, яка дозволяє проводити операції пов’язані з енергетикою з російськими банками до 1 листопада 2024 року.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.