Влада Австрії застерегла Raiffeisen Bank від угоди з російським олігархом Дерипаскою – ЗМІ
Джерело: Reuters
Австрійська влада закликала Raiffeisen Bank International (RBI) відмовитись від угоди, пов’язаної з російським олігархом Олегом Дерипаскою, побоюючись негативної реакції Сполучених Штатів.
Водночас, повідомляють джерела, якщо банк відмовиться від угоди з росіянином, це вдарить по планах фінустанови розблокувати кошти, заморожені у РФ.
Raiffeisen Bank планує купити у Росії частку у будівельній групі Strabag, пов’язаній з Олегом Дерипаскою, за 1,5 мільярда євро. Ця спірна угода, поновила міжнародний тиск на австрійського кредитора.
Останніми тижнями офіційні особи центрального банку Австрії попереджали RBI про угоду, наголошуючи, що вона може призвести до негативних наслідків, якщо США оштрафує банк. Центральний банк відповідає за нагляд за західними санкціями в Австрії, а також стежить за ширшою фінансовою стабільністю.
RBI прагне придбати частку у віденській Strabag у компанії, яка раніше була визначена будівельною групою як контрольована Олегом Дерипаскою.
Цей крок піддався різкій критиці з боку міністерства фінансів США, оскільки проти Дерипаски запроваджено санкції, що загострило напруженість між Вашингтоном і RBI, яке вже перебуває під пильною увагою американського агентства із застосування санкцій OFAC.
Інші австрійські офіційні особи також приватно застерегли банк від угоди, вважаючи, що це може бути розцінено як порушення санкцій.
Одне з джерел повідомило, що влада США попередила RBI про те, що вони не можуть підтримати угоду та можуть накласти штраф, якщо вона буде продовжуватися.
Хоча незрозуміло, яким може бути це покарання, влада США має повноваження штрафувати або навіть вдаватися до радикальних кроків, закриваючи банк у доларових платежах.
Ця угода також викликає збентеження для Австрії, беручи до уваги міжнародну критику країни за надто дружнє ставлення до Росії.
Представник RBI сказав, що “придбання акцій Strabag залишається предметом перевірки відповідності RBI”, додавши, що банк “не буде купувати акції ні у Дерипаски, ні в будь-якої іншої особи чи організації, на яку поширюються санкції”.
Представник центрального банку відмовився від коментарів.
Речник Дерипаски сказав, що олігарх “довгий час не мав нічого спільного зі Strabag” і не буде коментувати ситуації. Він також додав, що Дерипаска вважає західні санкції “помилковими” і такими, які “засновані на неправдивій інформації”.
Через два роки після повномасштабного вторгнення Росії в Україну триваюча присутність RBI в Росії свідчить про зв’язки між Москвою та Віднем – через російські газопроводи чи через Відень, який є центром для надходження готівки з Росії та колишніх радянських держав.
RBI чинив опір щодо виходу з Росії, хоча й заявляв, що давно розглядав таку можливість.
Strabag є однією з найбільших європейських будівельних фірм, яка побудувала Олімпійський стадіон для зимових ігор у Сочі та апартаменти у Москві.
Як повідомили Reuters джерела, високопоставлені посадові особи міністерства фінансів США висловили свою стурбованість на зустрічах з банком та австрійською владою на початку цього року. Вони вважають, що Дерипаска виграє від продажу.
Одна особа, знайома з думкою банку, раніше сказала Reuters, що на тлі позиції США банк сам готується відмовитися від угоди.
RBI – це фінансовий порятунок для мільйонів російських клієнтів, які хочуть відправити євро або долари за кордон. Західні регулятори хочуть, щоб це змінилося.
- У Міністерстві фінансів Сполучених Штатів Америки попередили, що австрійському банку Raiffeisen Bank International (RBI) загрожують санкції, якщо він не зупинить свою діяльність на території Росії.
- Raiffeisen Bank International (Австрія) було вирішено тимчасово виключити зі списку спонсорів війни, заявило НАЗК. Нині тривають консультації з Європейською комісією щодо цього питання.
- Австрійська банківська група Raiffeisen Bank International знову відтермінувала обіцяний вихід з російського ринку.
За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.
Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.
Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.
Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.