100 представникам вищого офіцерського складу ЗС РФ повідомлено про підозру

Джерело: Офіс генпрокурора
За даними звіту Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, 100 представникам вищого офіцерського складу армії РФ повідомлено про підозру.
Станом на квітень 2024 року, 100 представникам вищого військового командування ЗС РФ повідомлено про підозру у підготовці, розв’язуванні та веденні агресивної війни, а також у вчиненні воєнних злочинів (ст. 437 та 438 ККУ). З них 15 особам повідомлено про підозри по двох статтях.
За статтею 437 (злочин агресії) про підозру повідомлено 43 представникам вищого офіцерського складу ворожої армії. Обвинувальні акти щодо 11 з них направлено до суду. Серед них: генерал-полковник, який керував військовою операцією зі спроби захоплення територій Чернігівської, Сумської та Київської областей та генерал-лейтенант, який віддав наказ захопити Маріуполь і штурмувати “Азовсталь”.
За статтею 438 (воєнні злочини) про підозру оголошено 72 представникам вищого командування ЗС РФ. Обвинувальні акти щодо 40 з них направлено до суду. Засуджено 8 осіб — 4 полковники, 3 майори та генерал-лейтенант.
У першому кварталі 2024 року про підозру повідомлено 8 представникам військового командування РФ, чотирьом з яких повідомлено про підозри по двох статтях. Одну особу засуджено.
Серед підозрюваних: генерал-полковник, який віддавав накази системно обстрілювати “Харківський фізико-технічний інститут”, де розміщена ядерна підкритична установка “Джерело нейтронів”. Серед засуджених: майор, який розстріляв українського військовополоненого та знущався з цивільних.
Зазначається, що Департамент протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту продовжує активну роботу зі встановлення та притягнення до відповідальності осіб, причетних до вчинення злочинів проти України в ході повномасштабного вторгнення РФ.
- Судитимуть офіцера Росгвардії, який утримував та катував українців в морозильних камерах аеропорту Гостомеля.
- Російського сержанта, який бив, катував та погрожував вбивством мирним мешканцям Бучі, засудили до 10 років позбавлення волі.
- Двом росіянам, які катували українців на тимчасово захопленій частині території Луганщини, повідомлено про підозру.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.