Херсонщина: за добу росіяни обстріляли низку населених пунктів, пошкоджено 10 будинків
Джерело: очільник Херсонської ОВА Олександр Прокудін у Facebook
Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 10 житлових будинків.
Під ворожим вогнем перебували Херсон, Антонівка, Зміївка, Червоний Маяк, Новоберислав, Томарине, Львове, Станіслав, Широка Балка, Гаврилівка, Берислав, Садове, Дніпровське, Інженерне, Комишани, Придніпровське, Осокорівка, Янтарне.
Російські окупанти поцілили у житлові квартали населених пунктів області, зокрема пошкоджено 10 приватних будинків.
Були зафіксовані влучання в навчальний заклад, Пункт незламності, стільникову вежу та приватні автомобілі.
Жертв та постраждалих серед цивільного населення немає.
Додамо, що вночі російські окупанти вчергове атакували Україну, застосувавши 13 БпЛА типу “Shahed”. Силами та засобами протиповітряної оборони України 13 ударних БпЛА було знищено.
Протягом минулої доби авіаційних ударів зазнали населені пункти Баранівка Сумської області; Борова, Куп’янськ Харківської області; Макіївка, Невське, Білогорівка Луганської області; Спірне, Терни, Ямполівка, Торське, Лиман, Верхньокам’янське, Спірне, Сіверськ, Івано-Дар’ївка, Диліївка, Нью-Йорк, Вовче, Калинове, Желанне, Веселе, Новоселівка Перша, Новоолександрівка, Комишівка, Карлівка, Богоявленка, Євгенівка, Урожайне, Старомайорське Донецької області; Роботине Запорізької області та Кринки на Херсонщині.
Під артилерійським вогнем були понад 110 населених пунктів Чернігівської, Сумської, Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської та Миколаївської областей.
- В Генштабі повідомили, що протягом квітня зафіксовано 444 застосування армією РФ боєприпасів з вмістом небезпечних хімічних речовин, що на 71 випадок більше, ніж за попередній період.
- Уночі 4 травня війська РФ безпілотниками атакували Харків. “Шахеди” були збиті, однак є пошкодження та постраждалі внаслідок падіння уламків.
- В Україні триває 801-ша доба повномасштабної війни. За цей час російські війська втратили понад 473 тисячі військових (вбитими та пораненими).
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.