У квітні Росія майже 500 разів застосовували хімічні боєприпаси проти ЗСУ
Джерело: Генеральний штаб ЗСУ
В Генштабі повідомили, що протягом квітня зафіксовано 444 застосування армією РФ боєприпасів з вмістом небезпечних хімічних речовин, що на 71 випадок більше, ніж за попередній період.
В основному окупанти здійснюють скидання К-51 з БпЛА.
Загалом з лютого 2023 року по квітень 2024 року зафіксовано 1891 випадок застосувань російськими окупантами боєприпасів, споряджених небезпечними хімічними речовинами проти українських військ.
В Генштабі зазначили, що РФ продовжує застосовувати боєприпаси з небезпечними хімічними речовинами й порушує “Конвенцію про заборону розробки, виробництва, накопичення, застосування хімічної зброї та про її знищення”, а також закони та звичаї ведення війни.
Нещодавно в Держдепі США також заявили, що Росія порушує Конвенцію ООН про заборону хімічної зброї й російські військові використовували різні гази подразнювальної дії “як форму ведення бойових дій” в Україні.
- Протягом останнього місяця мобільними групами угруповання сил і засобів підтримки та іншими підрозділами Сил оборони зафіксовано 371 випадок застосування ворогом боєприпасів зі вмістом небезпечних хімічних речовин, що на 90 випадків більше, ніж за попередній період.
- За даними Командування Сил підтримки ЗСУ, від початку повномасштабного вторгнення Росія застосувала проти України 1068 хімічних боєприпасів.
- Російські війська активно застосовують фосфорні снаряди та КАБи для атак по Авдіївці.
-
Противник на Запорізькому напрямку скидає сльозогінний газ із безпілотників.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.