Фон дер Ляєн закликала Китай «вплинути на Росію»

Джерело: tagesschau

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн закликала лідера Китаю Сі Цзіньпіна використати свій вплив на Росію на тлі російської ядерної загрози.

Під час зустрічі з китайським лідером у Парижі фон дер Ляєн зауважила, що Сі зіграв важливу роль у “деескалації безвідповідальних ядерних загроз Росії”. Вона висловила сподівання, що президент Сі продовжуватиме це робити, “враховуючи ядерні погрози РФ”.

Водночас президента Єврокомісії акцентувала, що Китай також має докласти додаткових зусиль, аби “запобігти постачанню в Росію товарів подвійного призначення, які потрапляють на поле бою”.

Це також важливо для відносин між ЄС і Китаєм, – додала вона.

Зауважимо, 5 травня глава Китаю Сі Цзіньпін прибув до Франції вперше за два роки. Глава КНР також планує здійснити низку візитів до європейських країн.

Очікуються, що основними темами перемовин президента КНР з європейськими лідерами будуть Україна, торгівля та інвестиції.

Після візиту до Франції Сі Цзіньпін відвідає Угорщину та Сербію, які вважають близькими до Росії і не підтримують політику ЄС щодо РФ через повномасштабну війну в Україні.

Франція таємно провела навчання “Персей” з розгортання військ спеціального призначення в Україні для протистояння російського прориву з території Білорусі.

Міністерство юстиції передбачає, що запуск усіх реєстрів після масштабної кібератаки вдасться здійснити до кінця січня. Про відновлення роботи державних реєстрів після масштабної кібератаки з боку РФ повідомив перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко.

Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.

15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.