Половина з запущених Росією ракет КНДР вибухнула у повітрі – Офіс Генпрокурора для Reuters

Джерело: Reuters

Офіс Генпрокурора України дослідив уламки 21 із приблизно 50 північнокорейських балістичних ракет, запущених Росією в період з кінця грудня по кінець лютого, щоб оцінити загрозу від співпраці Москви з Пхеньяном.

Раніше Офіс Генпрокурора також повідомив Reuters про високий відсоток несправності північнокорейської зброї.

Близько половини північнокорейських ракет відхилилися від запрограмованої траєкторії та вибухнули в повітрі; у таких випадках уламки не були вилучені, – мовиться в письмових відповідях офісу Костіна на запитання Reuters.

На ракети Північної Кореї припадає невелика частка ударів Росії у війні проти України, але їх передбачуване використання викликало тривогу від Сеула до Вашингтона, оскільки це може означати кінець консенсусу між постійними членами Ради Безпеки ООН щодо запобігання розширенню Пхеньяном своїх ядерних і ракетних програм.

За даними Сполучених Штатів, Росія отримала балістичні ракети та артилерійські снаряди з Північної Кореї після того, як лідер країни Кім Чен Ин зустрівся з президентом Росії Володимиром Путіним у вересні минулого року.

21 випадок, у якому зібрано уламки, включає три обстріли столиці України Києва та його околиць. Решта ракет вдарили по Харківській, Полтавській, Донецькій та Кіровоградській областях.

У результаті обстрілів, які почалися 30 грудня 2023 року, загинули 24 особа, ще 115 отримали поранення, також пошкоджені низка житлових будинків і промислових об’єктів.

Згідно з даними розвідки, близько 50 північнокорейських ракет запустили з кількох об’єктів, зокрема західних регіонів Росії Бєлгороді, Воронежі та Курську.

В українській заяві не повідомляється, чи була якась із ракет збита засобами протиповітряної оборони. Балістичні ракети зазвичай складно перехопити через їх траєкторію та швидкість.

За даними офісу Генпрокурора, українська влада все ще з’ясовує, чи надіслав Пхеньян інструкторів для спостереження за запусками балістичних ракет.

Зауважимо, від початку 2022 року Північна Корея використовувала вторгнення Росії в Україну як відволікаючий фактор для активізації випробувань зброї, а також підтримала Москву, оскільки лідер Кім Чен Ин намагається вийти з дипломатичної ізоляції та приєднатися до єдиного фронту проти Сполучених Штатів.

Офіційні особи США та Південної Кореї звинуватили Північну Корею в постачанні Росії артилерійських снарядів, ракет та іншого обладнання в минулі місяці, заявивши, що такі постачання озброєння прискорилися після зустрічі Кім Чен Ина і глави РФ Володимира Путіна у вересні 2023 року.

За словами офіційних осіб Південної Кореї та приватних експертів, в обмін на це Північна Корея, ймовірно, отримала вкрай необхідну продовольчу та економічну допомогу, а також військову підтримку, спрямовану на модернізацію сил Кіма.

В обмін на відправку, можливо, кількох мільйонів артилерійських снарядів та інших припасів, Північна Корея отримала понад 9000 російських контейнерів, ймовірно, наповнених продовольством, зазначив Шін. Він висловив підозру, що Росія могла забезпечувати Північну Корею пальним, можливо, всупереч санкціям Ради Безпеки ООН.

У той час, як нестача пального, ймовірно, змусила Північну Корею скоротити зимові навчальні заходи для своїх солдатів у минулі роки, військові Південної Кореї оцінюють, що КНДР розширила такі тренування в січні та лютому.

На Закарпатті взяли під варту двох жителів Закарпаття, які намагалися організувати незаконне переправлення в Румунію військовозобов’язаної особи. Чоловіки є служителями московського патріархату. У разі доведення вини їм загрожує до 9 років ув’язнення.

Уперше в історії секретну розвідувальну службу Британії МІ6 може очолити жінка.

В американських в’язницях почали використовувати шоломи віртуальної реальності, щоб мешканці поодиноких камер змогли відчути себе на волі.

Офіс президента зобовʼязаний надати докази, на підставі яких проти нардепа Петра Порошенка були запроваджені санкції. Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду задовольнив відповідне клопотання адвокатів лідера “Євросолідарності” 13 травня. На засіданні був присутній кореспондент Букв.

У Німеччині заборонили діяльність радикальної організації “Королівство Німеччина”, заарештувавши лідерів угруповання. За словами прокурорів, група створила тіньові інституції для нової держави відповідно до ультраправої ідеології, відомої як рух “Рейхсбюргерів”.