Велика Британія побудує перший в Європі завод з ядерного палива нового покоління
Джерело: Reuters
Велика Британія інвестує майже 200 мільйонів фунтів стерлінгів (251,14 мільйона доларів) у будівництво першого в Європі заводу з виробництва низькозбагаченого урану (HALEU), повідомив уряд у середу, 8 травня.
Велика Британія прагне збільшити потужність своєї ядерної енергетики до 2050 року до 24 гігават, що еквівалентно приблизно 25% прогнозованого попиту на електроенергію, з приблизно 14% сьогодні. Вони сподіваються побудувати нові сучасні реактори, яким може знадобитися паливо HALEU.
“Оскільки ми бачимо, що впроваджуються новітні модульні реактори, HALEU стане тим паливом, яке буде потрібним, тому мати більше цієї технології у Великій Британії означатиме, що ми зможемо постачати їх із внутрішнього джерела”, — сказав Ендрю Бові, міністр ядерної безпеки Великої Британії й відновлюваних джерел енергії.
Основною компанією, яка зараз здійснює комерційні постачання палива, є TENEX, частина російської державної енергетичної компанії “Росатом”. Багато компаній у всьому світі, які розробляють сучасні ядерні реактори, покладаються на HALEU, оскільки прагнуть скоротити імпорт енергоносіїв з Росії.
“Очевидно, є можливості експортувати це паливо нашим союзникам, які самі хочуть відмовитися від надмірної залежності від Росії щодо свого ядерного палива”, — додав Бові.
Велика Британія в середу також оголосила конкурс на будівництво першого у світі комерційно життєздатного прототипу термоядерної електростанції, яку вона сподівається під’єднати до електромережі до 2040 року.
- Державні ЗМІ Білорусі у вівторок, 7 травня, повідомили, що країна почала перевірку готовності своєї армії до розміщення тактичної ядерної зброї, одночасно з підготовкою до ядерних навчань, які проводить Росія.
- Речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі та речник Держдепу США Метью Міллер прокоментували чергові ядерні погрози з боку Росії.
- 25 квітня в РФ заявили, що Польща грає у “дуже небезпечну гру”, розглядаючи можливість розміщення ядерної зброї США на своїй території.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що втрати росіян в Україні з початку 2025 року вже сягнули понад 177 тисяч солдатів.
Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.
Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що не вірить у реальну зацікавленість Росії в досягненні миру в Україні.
На Лиманському напрямку бійці 106 батальйону 63 окремої механізованої бригади “Сталеві леви” взяли в полон громадянина Узбекистану, який брав участь у бойових діях на боці російських військ.
12 травня Рада Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) офіційно визнала Росію відповідальною за катастрофу рейсу MH17 у 2014 році.