59% українців вважають, що демократична система важливіша, ніж сильний лідер – КМІС

Джерело: Київський міжнародний інститут соціології (КМІС)

За результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, 59% українців вважають, що країні демократична система важливіша, аніж сильний лідер.

У липні 2022 року КМІС ставив запитання, що “зараз” є важливим для України і тоді 58% відповіли, що “зараз Україні сильний лідер важливіший, ніж демократична система”, а про пріоритет демократичної системи відповіли 27%.

У жовтні 2020 року соціологи поставили подібне запитання, проте без акценту “зараз”, тобто запитували, що в цілому має бути пріоритетом. На той момент 54% віддавали перевагу сильному лідеру і 31% – демократичній системі (що, відповідно, схоже на потреби “зараз” за опитуванням у липні 2022 року).

Одначе, вже у грудні 2023 року більшість українців (59%) відповіли, що Україні демократична система – важливіша. Частка тих, хто вважав, що Україні важливіше мати сильного лідера – 32%.

Скриншот: КМІС

Скриншот: КМІС

Щодо оцінки рівня демократичності України, то у лютому 2024 року більшість респондентів (57%) відповіли, що Україна на сьогодні скоріше або повністю є демократичною (з них 34% вважають, що майже або повністю, а 23% вважають скоріше демократичною). Натомість лише 14% відповіли, що Україна є скоріше або цілковито диктаторською.

Утім, ще 27% респондентів вважають, що Україна водночас є в рівній мірі диктаторською і демократичною країною.

Скриншот: КМІС

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні. 

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).