Сотні протестувальників намагались штурмувати німецький завод Tesla
Джерело: The Guardian
В п’ятницю, 10 травня, сотні протестувальників, які виступають проти розширення заводу Tesla в громаді Грюнгайде поблизу Берліна, намагалися взяти штурмом будівлю з виробництва електромобілів.
За даними організаційної групи Disrupt Tesla, у протесті взяли участь близько 800 людей, які стверджують, що розширення заводу завдасть шкоди навколишньому середовищу.
Tesla викликала сильну негативну реакцію відтоді, як компанія відкрила завод в Грюнгайде у березні 2022 року, а пізніше оголосила про плани розширитися в сусідньому лісі, щоб збільшити свої виробничі потужності.
У лютому місто, де розташований завод, проголосувало проти планів будівництва, проте це не зупинило Tesla. Відтоді протестувальники розмістилися в таборі неподалік будівлі на знак протесту.
В березні завод підпалили, через що об’єкт закрили на тиждень. Протестна група Volcano Group взяла на себе відповідальність за пожежу, закликаючи до “повного знищення гігафабрики”.
10 травня люди здійснювали спроби штурмувати приміщення компанії, а поліціянти намагалися їм завадити, в тому числі силою.
“Чому поліція так легко відпускає лівих протестувальників?” – написав генеральний директор Tesla Ілон Маск в X.
Поліція підтвердила, що протестувальники намагалися потрапити на територію заводу, але їх зупинили, кількох людей затримали, а також надійшло кілька повідомлень про поранення.
Дехто з демонстрантів пошкодив кілька автомобілів Tesla за допомогою піротехніки та фарби на сусідньому автоскладальному майданчику, додав представник поліції.
- Компанія Ілона Маска Tesla подала до суду на індійського виробника акумуляторів за порушення прав шляхом використання торгової марки “Tesla Power”. Автовиробник Tesla вимагає від суду відшкодування збитків і постійну судову заборону проти компанії.
- Компанія Tesla Ілона Маска оголосила про звільнення “понад 10%” співробітників від своєї робочої сили у світі.
- Ціна акцій Tesla зросла на понад 14% як реакція інвесторів на новини навколо неанонсованого візиту генерального директора компанії Ілона Маска до Китаю.
22-23 січня 1933 року радянська влада ухвалила документи, які, фактично, означали блокаду України під час Голодомору.
У місті Паневежис, Литва, розпочнеться судовий процес над п’ятьма громадянами України. Їх звинувачують у незаконному переправленні 43 мігрантів з Афганістану, Пакистану, Непалу та Індії через литовську територію.
У дев’яти областях України правоохоронці викрили 13 військових посадовців, які незаконно нарахували понад 13 мільйонів гривень виплат військовослужбовцям, що не перебували в зоні бойових дій або не служили взагалі.
Президент США Дональд Трамп готується відправити близько 10 000 військовослужбовців на південний кордон країни.
Опитування свідчить, що більшість українців не виїжджатимуть до іншої держави на постійне місце проживання після завершення війни та повного відкриття кордонів.