Ситуація на Харківщині, вступ в НАТО та вплив РФ: інтервʼю Петра Порошенка

Джерело: інтервʼю Петра Порошенка

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко в інтервʼю журналісту Пітеру Залмаєву розповів про кроки, необхідні для вступу України в НАТО, вплив Росії у Європі та ситуацію на Харківщині.

Порошенко наголосив на важливості вступу України в НАТО та розповів про зусилля, які необхідні, щоб Україна отримала запрошення в Альянс на Вашингтонському саміті. 

“Що нам треба зробити до того, коли у Вашингтоні буде саміт? Перше. Ми маємо мобілізувати всі країни-члени НАТО до того, щоб залишити рішення на визначення Вашингтону. І далі вже, використовуючи підтримку наших партнерів, колег-конгресменів, забезпечити рішення про запрошення. Це ще далеко не членство, але це є прямий дороговказ – як закінчити війну”, – сказав він. 

Лідер фракції розповів, що під час візиту до Берліну переконував німецьких політиків ухвалити відповідну резолюцію Бундестагу щодо підтримки запрошення України. 

“Мої аргументи для німців були дуже вагомі. Я казав, що без членства України в НАТО війна не буде закінчена. Ви хочете миру? Відкривайте ворота для України в НАТО. Ви хочете стабільної безпекової ситуації на континенті? Будь ласка, відкривайте двері”, – наголосив Порошенко. 

Він також зазначив, що Росія хоче збільшити свій вплив у Європі, зокрема і через майбутні вибори до Європарламенту. Під час свого візиту до Берліна на Конгрес партії ХДС Порошенко наголошував на важливості обʼєднати навколо допомоги Україні всі проєвропейські партії.

“Але я переконаний, що в Європі Путіну не виграти. Європа вчиться сама себе захищати. А головне, що я намагався донести і переконаний, що в мене це вийшло – це зняти рожеві окуляри для німців і наблизити їх до розуміння, яка страшенна небезпека зараз нависла над всім демократичним світом”, – сказав пʼятий Президент. 

Він прокоментував ситуацію на Харківщині й наголосив, що лінія кордону мала бути укріплена фортифікаціями і мінними загородженнями. 

Порошенко згадав, що ще з вересня 2023 року наголошував на активно будівництві фортифікацій.

“Що погано? Що ми не маємо можливості перекинути туди багато військ і ми мали укріпити цей кордон інженерними засобами. Інженерні засоби економлять боєприпаси, економлять зброю, в першу чергу вони захищають територію і рятують життя воїнів”, – сказав він. 

Порошенко наголосив, що для будівництва фортифікацій не потрібно допомоги від партнерів, а це завдання органів влади. 

Він також повідомив, що купує будівельну техніку за власні кошти й передає її інженерам для прискорення будівництва фортифікацій. 

“Ми доб’ємося цього, фортифікаційні споруди ми маємо побудувати. Ми маємо забезпечити, щоб за кожну спробу атаки ворог платив кров’ю”, – наголосив Порошенко.

  • Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко розпочав свій візит до Берліна важливою зустріччю з головою комітету у закордонних справах Бундестагу Міхаелем Ротом, закликавши союзників посилити допомогу Україні, зокрема спорядивши системи Patriot та ракети Taurus.
  • П’ятий Президент України та лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко привіз допомогу українським захисникам. Цього разу політик забезпечив один із розвідувальних батальйонів FPV-дронами, детектори ворожих безпілотників, квадроциклами та екскаватором.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.

Кількість загиблих внаслідок російського авіаудару по Добропіллю на Донеччині збільшилася до двох осіб.

Євросоюз розглядає можливість використання прибутку від заморожених російських активів для фінансування нового пакету військової допомоги Україні на $10 млрд, запропонованого президентом США Дональдом Трампом.

Верховна Рада 16 липня ухвалила в другому читанні законопроєкт №13168, яким вносяться зміни до закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, врегулювавши порядок отримання одноразової грошової допомоги в разі загибелі військового у полоні та прирівнявши смерть у російських тюрмах до загибелі на полі бою.

16 липня президент Володимир Зеленський подав щойно звільненого главу уряду Дениса Шмигаля на посаду очільника Міністерства оборони.