Створення «буферної зони»: в ISW прокоментували дії військ РФ Харківщині
Джерело: Інститут вивчення війни
Фахівці ISW оцінили поточну ситуацію у Харківській області, зокрема дії окупаційних військ РФ у Вовчанську та назвали мету ворога.
Аналітики зауважили, що росіяни “відносно швидко” просуваються Вовчанськом, де, за повідомленням, підірвали кілька мостів через ключові водні шляхи у межах населеного пункту. Це може свідчити про те, що ворог прагне створити “буферну зону” у регіоні, а не продовжувати просування углиб Харківщини.
Аналітики поки не спостерігають підтверджень, що окупанти перейшли на лівий берег Вовчанська через річку Вовча.
“12 травня російські війська завдали ударів по мостах через річку Вовча на захід і схід від Вовчанська, а 13 травня почали націлюватися на мости через річку та матеріально-технічні лінії у самому Вовчанську, залишивши українським силам лише два придатні для використання мости через Вовчанськ”, – зауважили фахівці.
Вони додали, що знищення мостів – незрозумілий крок, адже окупантам ці шляхи були б потрібні, аби продовжити атаки та гарантувати матеріально-технічне забезпечення через річку Вовча для просування углиб Харківської області.
“Тому ці удари свідчать про те, що російські сили, можливо, віддають перевагу негайним досягненням у неукріпленому районі на півночі України”, – припустили в ISW.
Повідомлялось також, що окупанти почали розгортання бронетехніки у цьому районі, що може свідчити про бажання РФ досягти швидких успіхів саме тут, не встановлюючи умов для подальшого успішного просування.
“Ці індикатори в сукупності свідчать про те, що російські війська, ймовірно, намагаються створити обіцяну “буферну зону” в прикордонній зоні замість того, щоб глибше проникати в Харківську область чи місто Харків”, – зазначили аналітики.
Фахівці нагадали, що про буферну зону на Харківщині, яка б захистила Бєлгородщину від ударів, ще у березні говорив як Володимир Путін, так і інші посадовці у Кремлі.
Україна та її союзники також повідомляли, що метою ворога є створення 10-кілометрової буферної зони на Харківщині. Своєю чергою в ISW зауважили, що проникнення на 10 км вперед дозволить окупантам обстрілювати Харків також з артилерії.
“Поточні темпи просування Росії на цьому напрямку не обов’язково вказують на подальші наступальні можливості російських сил, які проводять наступальні операції, хоча, як повідомляється, Росія зберігає значні резерви, доступні для використання початкових успіхів на цьому напрямку”, – резюмували аналітики.
- Генштаб повідомив про ситуацію у Харківській області станом на 13 травня.
Київська друкарня 24Print не видала надруковані й оплачені плакати для акції протесту проти законопроєкту №12414, що позбавляє незалежності антикорупційні органи НАБУ і САП.
Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування у справі за підозрою чинного керівника Антимонопольного комітету України у недекларуванні майна та його дружини — у пособництві в незаконному збагаченні.
Президент Володимир Зеленський 23 липня підписав закон, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Цей крок викликав гостру реакцію у Брюсселі та може стати критичним фактором у заморожуванні процесу вступу України до Європейського Союзу.
23 липня Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду знову відмовив у задоволенні клопотання адвоката лідера фракції “Європейська Солідарність” Петра Порошенка щодо долучення до справи флеш-носія з відеозаписом. Причиною вказали “порушення порядку отримання інформації, що підлягає використанню як доказ у суді”.
Американська компанія PepsiCo Inc. анонсувала запуск коли з пребіотиками.