«Україна сама вирішує, як вести війну»: Блінкен про удари ЗСУ по Росії

Джерело: пресслужба МЗС

Під час брифінгу з главою МЗС Дмитром Кулебою державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати “ані заохочують, ані не сприяють ударам України по Росії”. При цьому він уточнив, що Україна сама вирішує, як їй воювати.

“Ми абсолютно віддані справі перемоги України в цій війні. Задля людей, задля її майбутнього. Ми це визнаємо у своїй політиці і наголошуємо, що це рішення має ухвалювати Україна для себе сама”, – зазначив він.

Блінкен додав, що нині триває пошук рішень для постачання Україні додаткових систем ППО.

“Тому що це оборонна війна. Вона (Україна – ред.) захищає суверенітет, територіальну цілісність і свободу. Тому ми надаємо таке озброєння, яке потрібно для перемоги”, – пояснив держсекретар США.

Стосовно можливих переговорів України з Росією Блінкен відповів, що рішення може ухвалювати лише Київ.

“Думаю, якщо Путін виявить будь-який інтерес серйозний займатися переговорами, то Україна відповість належно. Але щодня Путін демонструє абсолютно інші наміри”, – зауважив він.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.