Замах на Фіцо: словацькому письменнику може загрожувати довічне ув’язнення
Джерело: Dennik N
Поліція Словаччини висунула обвинувачення нападнику на прем’єр-міністра Роберта Фіцо у спробі умисного вбивства з помсти щодо особи, яку охороняли. Письменника Юрая Цинтулу чекає позбавлення волі на строк від 25 років до довічного ув’язнення.
Факт вчинення нападу з мотивів помсти та спрямованого проти конституційного чиновника, як особи, що мала охорону, розглядатиметься як обтяжуюча обставина. Це може вплинути на остаточне рішення щодо покарання за скоєний злочин.
Нині письменник перебуває у поліцейській камері Національного кримінального агентства в Нітрі.
Попередньо, нападником може бути 71-річний словацький письменник та активіст. Його затримали на місці злочину. На відео, розповсюджених у соцмережах, затриманий каже, що не згоден з політикою влади Словаччини та її ставленням до державних ЗМІ.
Напад на Фіцо стався вдень 15 травня, коли у парламенті почались обговорення пропозиції уряду про ліквідацію суспільного мовника Словаччини RTVS.
Станом на ранок 16 травня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо перебував у критичному, але стабільному стані після того, як його намагалися застрелити.
- Президент України Володимир Зеленський засудив замах на прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо та висловив солідарність зі словацьким народом.
- Російська пропагандистка Маргарита Симоньян звинуватила Україну в замаху на прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо.
- Юрай Цинтула, який, за даними ЗМІ, стріляв у прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, міг належати до проросійської воєнізованої групи Slovenskí Branci.
- За останніми даними, життя прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, у якого кілька разів вистрелили 15 травня, більше не під загрозою.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…