У квітні в Україні зареєстровано 892 нових випадки ВІЛ, 90 осіб померли від СНІДу
Джерело: МОЗ України
У квітні цього року в Україні зареєстрували 892 нових випадки ВІЛ, зокрема 90 осіб померли від СНІДу.
За інформацією Центру громадського здоров’я, станом на 1 квітня зареєстровано 3 648 випадків ВІЛ-інфекції та 758 випадків захворювання на СНІД (це на 5% менше показників аналогічного періоду 2023 року).
Зниження захворюваності на СНІД у 2024 році зафіксували в 13 областях: Вінницькій, Запорізькій, Київській, Сумській, Черкаській, Закарпатській, Кіровоградській областях та м. Київ. Ушестеро зріс показник у Чернігівській області та утричі у Полтавській області.
За три місяці 2024 року зареєстровано 325 смертей від СНІДу. Це на 19% менше за показник аналогічного періоду 2023 року. Найвищий рівень смертності зареєстровано в Одеській, Дніпропетровській та Чернігівській областях.
Загалом у 2024 році в Україні АРВ-терапію отримують 118 348 українців: 116 401 – доросла людина, 1 947 – діти.
ВІЛ-інфекція/СНІД, туберкульоз та вірусні гепатити В і С впливають на погіршення якості та тривалості життя, призводять до тяжких наслідків для здоров’я, передчасній смертності. Тому протидія поширенню цих хвороб – важливе завдання системи громадського здоров’я, зокрема і в межах міжвідомчих партнерських проєктів.
Так, у межах проєкту HealthLink понад 22 000 пацієнтів розпочали вживання препаратів антиретровірусної терапії і ще понад 1 700 – отримали доконтактну профілактику ВІЛ, яку призначають ВІЛ-негативним людям із високим ризиком інфікування.
Також 381 особа повернулась до лікування завдяки програмі. Понад 1 000 000 людей було протестовано на ВІЛ за 7 років діяльності HealthLink. З них 26 000 українців вперше дізналися про свій ВІЛ-позитивний статус і отримують лікування. Паралельно з ВІЛ, 96 000 українців протестувались на гепатити та майже 6 700 – на сифіліс.
Лікування ВІЛ-інфекції для усіх пацієнтів є безоплатним та адаптоване до ситуації в країні. Державна стратегія протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам до 2030 р. передбачає створення та функціонування ефективних, інноваційних, гнучких систем надання якісних і доступних послуг із профілактики, виявлення, діагностування та лікування цих хвороб.
Тому кожна людина, яка живе з ВІЛ, має доступ до діагностики та програм з лікування.
- Самотестування та доконтактна профілактика ВІЛ – у медзакладах та громадах впроваджуватимуть інноваційні підходи з протидії ВІЛ-інфекції.
- За даними Центру громадського здоров’я, у 2023 році в Україні зареєстрували 19 851 випадок активного туберкульозу, з яких 639 — серед дітей до 14 років, 196 — серед підлітків віком 15-17 років.
- Україна отримала найбільшу премію, присвячену боротьбі з туберкульозом. Переможцями премії “Kochon” стали лікарі Чернігівської і Херсонської областей та Центр громадського здоров’я.
Заступника головнокомандувача Військово-морського флоту РФ генерал-майор Михайла Гудкова ліквідували на території Курської області, підтвердив губернатор Приморського краю РФ Олег Кожемяко.
3 липня Фонд державного майна оголосив аукціон з приватизації ПрАТ “Вінницяпобутхім”, що належав підсанкційному російському АТ “Нєвская косметика”.
За допомогою швейцарського космічного телескопа CHEOPS астрономи вперше в історії виявили “планету-самогубця” – екзопланету HIP 67522 b.
У Полтаві зросла кількість поранених внаслідок ранкової атаки російських військ. Нині відомо про 59 постраждалих.
В ефіопському регіоні Тиграй десятки тисяч жінок постраждали від різних форм сексуального насильства під час збройного конфлікту.