У квітні в Україні зареєстровано 892 нових випадки ВІЛ, 90 осіб померли від СНІДу

Джерело: МОЗ України

У квітні цього року в Україні зареєстрували 892 нових випадки ВІЛ, зокрема 90 осіб померли від СНІДу.

За інформацією Центру громадського здоров’я, станом на 1 квітня зареєстровано 3 648 випадків ВІЛ-інфекції та 758 випадків захворювання на СНІД (це на 5% менше показників аналогічного періоду 2023 року).

Зниження захворюваності на СНІД у 2024 році зафіксували в 13 областях: Вінницькій, Запорізькій, Київській, Сумській, Черкаській, Закарпатській, Кіровоградській областях та м. Київ. Ушестеро зріс показник у Чернігівській області та утричі у Полтавській області.

За три місяці 2024 року зареєстровано 325 смертей від СНІДу. Це на 19% менше за показник аналогічного періоду 2023 року. Найвищий рівень смертності зареєстровано в Одеській, Дніпропетровській та Чернігівській областях.

Загалом у 2024 році в Україні АРВ-терапію отримують 118 348 українців: 116 401 – доросла людина, 1 947 – діти.

ВІЛ-інфекція/СНІД, туберкульоз та вірусні гепатити В і С впливають на погіршення якості та тривалості життя, призводять до тяжких наслідків для здоров’я, передчасній смертності. Тому протидія поширенню цих хвороб – важливе завдання системи громадського здоров’я, зокрема і в межах міжвідомчих партнерських проєктів.

Так, у межах проєкту HealthLink понад 22 000 пацієнтів розпочали вживання препаратів антиретровірусної терапії і ще понад 1 700 – отримали доконтактну профілактику ВІЛ, яку призначають ВІЛ-негативним людям із високим ризиком інфікування.

Також 381 особа повернулась до лікування завдяки програмі. Понад 1 000 000 людей було протестовано на ВІЛ за 7 років діяльності HealthLink. З них 26 000 українців вперше дізналися про свій ВІЛ-позитивний статус і отримують лікування. Паралельно з ВІЛ, 96 000 українців протестувались на гепатити та майже 6 700 – на сифіліс.

Лікування ВІЛ-інфекції для усіх пацієнтів є безоплатним та адаптоване до ситуації в країні. Державна стратегія протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам до 2030 р. передбачає створення та функціонування ефективних, інноваційних, гнучких систем надання якісних і доступних послуг із профілактики, виявлення, діагностування та лікування цих хвороб.

Тому кожна людина, яка живе з ВІЛ, має доступ до діагностики та програм з лікування.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.