Норвегія визнала палестинську державу

Джерело: BBC

Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре заявив, що країна визнає палестинську державу. Очікується, що сьогодні про визнання Палестини повідомлять також Іспанія та Ірландія.

Ще напередодні ЗМІ повідомили, що 22 травня кілька держав Європи визнають палестинську державу. Станом на зараз офіційно про визнання повідомила Норвегія.

За словами Стьоре, війна у газі “абсолютно чітко” показала, що досягнення миру повинне залежати від палестинського питання.

Він додав. що потрібно створити державу, яка буде “політично згуртованою” та походитиме від палестинської автономії.

Стьоре вважає, що створення двох держав відповідатиме інтересам Ізраїлю. Він також наголосив, що офіційно рішення Норвегії про визнання палестинської держави набере чинності до 28 травня.

ДОВІДКА: згідно з нещодавнім листом до ООН, щонайменше 140 країн світу визнали палестинську державу. Серед них Групи арабських держав в ООН з 22 країн, Організації ісламського співробітництва з 57 країн і Руху неприєднання зі 120 країн.

Велика Британія та США належать до країн, які офіційно не визнають палестинську державу.

Ізраїль не визнає палестинську державність, а нинішній ізраїльський уряд виступає проти створення палестинської держави на Західному березі річки Йордан і в Газі. Він стверджує, що така держава буде загрозою для існування Ізраїлю.

Палестинське населення поділено між історичною Палестиною та діаспорою, переважно в сусідніх арабських країнах.

Зусилля створити палестинську державу на Західному березі річки Йордан і в секторі Газа були зірвані через триваючий конфлікт з Ізраїлем.

Палестинці на Західному березі річки Йордан і в східному Єрусалимі живуть під ізраїльською окупацією з 1967 року. Поселення, які Ізраїль побудував на Західному березі, є домом для 500 000 осіб і вважаються незаконними згідно з міжнародним правом, хоча Ізраїль це заперечує.

Палестинське політичне керівництво глибоко розділене між партією ФАТХ на Західному березі річки Йордан та її опонентами-ісламістами ХАМАС, які контролюють Смугу Гази і які зараз ведуть війну з Ізраїлем.

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.