Австрійська компанія ОMV продовжить закуповувати російський газ до 2040 року
Джерело: Financial Times.
Австрійська група енергокомпаній ОMV мінімум до 2040 року продовжить купувати російський газ через підписаний контракт із держкомпанією РФ “Газпром”.
За словами гендиректора ОMV Альфреда Штерна, після півтора року повномасштабної російсько-української війни компанія не планує виходити з довгострокового контракту. Його було підписано у 2018 році строком до 2040.
“Поки Газпром постачатиме (газ – ред.)… ми будемо продовжувати брати ці обсяги у Газпрому”, — заявив він.
Гендиректор відмовився напряму критикувати контракт. Він охарактеризував його як заснований на “стандартних ринкових умовах”, сказавши, що в цьому “немає нічого дивного”.
Він згадав нещодавнє схвалення від ОMV щодо надання 2 мільярдів євро для запуску виробництва з газового родовища Neptun Deep у Чорному морі до 2027 року. Робота виконуватиметься у межах спільного підприємства з румунською Romgaz.
Проєкт може вивести на ринок ЄС 100 млрд кубометрів природного газу.
“Це зробить Румунію найбільшим виробником природного газу в ЄС, а OMV — одним із найбільших виробників газу в Європі. Я вважаю, що це значний внесок у безпеку європейських поставок”, — додав він.
Станом на грудень 2022 року до Австрії з Росії надійшло майже 71% газу. З січня по листопад минулого року країна могла заплатити РФ близько 6,7 млрд євро.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.